. Kiremittepe Ski Jump,

Na narty do Turcji i Bułgarii. Specjaliści od wyjazdów letnich ruszają z ofertą zimową

9.10.12 Anonimowy 0 Comments

Ecco Holiday, GTI, Itaka, Bee Free – organizatorzy, którzy dotychczas sprzedawali wyłącznie wyjazdy wypoczynkowe i wycieczki objazdowe w sezonie Zima 2012/2013 wprowadzają do swojej oferty wyjazdy narciarskie. Czy touroperatorzy po prostu dywersyfikują swoją ofertę, czy szukają dodatkowych źródeł dochodu na trudnym ostatnio rynku? W minionych sezonach zimowych oferta narciarska zarezerwowana była dla biur wyspecjalizowanych w organizacji wyjazdów dla miłośników białego szaleństwa. Do grona specjalistów zaliczyć można takich organizatorów jak Otium, Snowtrex, Alpe Tour, Karpatia, czy Neckermann. W rozpoczynającym się niebawem sezonie zimowym, „narciarski” kawałek turystycznego tortu postanowili wykroić dla się także nowi gracze, a wśród nich Itaka, Bee Free (marka Rainbow Tours S.A), GTI Travel Poland czy Ecco Holidays.

Na uwagę zasługuje debiut Itaki, która dla narciarzy przygotowała dwie nietuzinkowe propozycje: Turcję i Bułgarię. Itaka nie tylko szuka nowych obszarów do działania, ale robi to z właściwą sobie klasą, znajdując na rynku nie obsługiwane dotąd przez nikogo nisze. I tak, w olbrzymim kraju jakim jest Turcja, Itaka chce poza plażami pokazać swoim klientom narciarski region w okolicach miasta Erzurum. Leżą tam ośrodki narciarskie Konakli Alp Disiplini Kayak Tesisi z trasami narciarstwa alpejskiego oraz Palandöken Ski Resort z trasami snowboardowymi i narciarstwa dowolnego, a w 2010 roku powstał kompleks skoczni narciarskich Kiremittepe Ski Jump.

Samolotem polecimy też z Itaką na narty do Bułgarii. Bansko to znane centrum turystyczne i duży ośrodek sportów zimowych. Sezon narciarski w Bułgarii trwa od grudnia do kwietnia.

Z kolei biuro GTI Travel Poland ruszyło ze sprzedażą oferty wyjazdów narciarskich do Włoch. Włochy od lat cieszą się niezwykłą popularnością wśród polskich narciarzy. Poszerzenie oferty organizatora wynika z zawiązania partnerstwa z biurem Wygoda Travel, które ma już w temacie nart niemałe doświadczenie. Nowa oferta GTI obejmuje zimowy wypoczynek z dojazdem autokarem, dojazdem własnym lub podróżą samolotem. Część hoteli znajdujących się w ofercie w wybranych terminach posiada wliczony karnet w cenie (Free Ski), transfery na stoki, ubezpieczenie dla narciarzy lub inne udogodnienia.

Do Włoch na narty zaprasza także Bee Free. W swoim nowym katalogu oprócz oferty wyjazdów egzotycznych organizator prezentuje oferty narciarskie skierowane głównie dla ludzi młodych, aktywnych, lubiących sport i dobrą zabawę. Na narciarzy, którzy zdecydują się wybrać ofertę Bee Free czekają doskonale przygotowane stoki w Val di Sole oraz Val di Fiemme/Fassa.

Pośród nowych graczy na rynku wyjazdów narciarskich w sezonie zima 2012/2013 najdłuższą listę krajów przygotowało Ecco Holiday. Wśród nich jest Polska, Włochy, Austria, Czechy, a nawet Norwegia. Narciarska oferta Ecco Holiday obejmuje pobyt w hotelach oraz domkach położonych w znanych górskich kurortach. Obiekty leżą blisko stoków narciarskich oraz szkółek nauki jazdy.

Zainteresowanie organizatorów tematyką narciarską wskazuje na to, że zimowa turystyka wyjazdowa pnie się w górę. Oby tylko pogoda na stoku dopisała.

qtravel

0 comments: