Aktualności,

Wizz Air zmniejsza bagaż podręczny

9.7.12 Anonimowy 1 Comments

Linia Wizz Air poinformowała, że 1 sierpnia 2012 r. zmniejszeniu ulega bagaż podręczny bezpłatnie wnoszony na pokład samolotu. Nowe wymiary to: 42x32x25 zamiast wcześniejszego 55x40x20 cm.

Zmiany wprowadzone są próbnie, na trasie Katowice – Londyn – Katowice. Z mniejszą liczbą dużych bagażów na pokładzie, kabina ma być mniej zatłoczona, przez co proces wejścia do samolotu będzie łatwiejszy i szybszy.

Zmiana "jest odpowiedzią na często zgłaszany przez pasażerów brak miejsca na pokładzie samolotów, co ogranicza wygodę i komfort wylotu, gdy na pokład wniesione zostaje za dużo bagażu podręcznego. Nadmiarowy bagaż, którego nie można przewieźć bezpiecznie w kabinie jest rutynowo przenoszony przez załogę, co często powoduje opóźnienia. Aby ograniczyć niewygodę pasażerów, szczególnie osób starszych lub podróżujących z małymi dziećmi, klientów zachęca się do podróżowania z mniejszym bagażem podręcznym.

Począwszy od 9 lipca pasażerowie rezerwujący miejsca na lotach objętych próbą od początku sierpnia mogą wnieść bezpłatnie mały bagaż podręczny lub zapłacić online 10 euro za wniesienie dużego bagażu podręcznego. Osoby, które zdecydują się zapłacić za duży bagaż podręczny skorzystają z wcześniejszego wejścia na pokład (zaraz po pasażerach Wizz Xpress) aby zapewnić miejsce dla wszystkich dużych bagaży podręcznych w schowku nad głową. Opcjonalna odprawa bagażu pozostanie dostępna dla wszystkich pasażerów. Celem nowej opłaty za duży bagaż podręczny jest zachęcenie pasażerów do podróżowania z jednym, małym bagażem podręcznym. Towary zakupione na lotnisku (stanowiące ważne źródło dochodu 78 lotnisk współpracujących z Wizz Air) będą w dalszym ciągu dopuszczane na pokład. Wizz Air jest zdania, że próba ta ograniczy kłopoty i opóźnienia, przyczyniając się do poprawy ogólnej jakości podróży. Jeżeli próba przebiegnie pomyślnie, nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego zostaną wprowadzone w całej sieci Wizz Air." - czytamy w oficjalnym piśmie.

Według dotychczasowych zasad, pasażerowie mogą wnosić na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:

  • płaszcz lub koc;

  • telefon komórkowy;

  • materiały do czytania podczas lotu;

  • dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;

  • para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.


Jeśli waga lub rozmiar bagażu podręcznego przekraczają wymienione powyżej limity, jest on przewieziony jako bagaż rejestrowany po obciążeniu opłatą za bagaż.

1 komentarz:

  1. Jeśli to dobro podróżnych było powodem to czemu pan rzecznik,. co nie mówi po polsku wprowadza takie zmiany po kryjomu najpierw? ech szkoda gadać.

    OdpowiedzUsuń