PRASA

Magazyn Świat - Lipiec Sierpień 2012

1.7.12 Anonimowy 0 Comments

W czerwcu Polskę odwiedziły tysiące fanów piłki nożnej z całej Europy, którzy kibicowali swoim drużynom podczas Euro. Większość z nich zachwyciła się pięknymi zakątkami naszego kraju. Nic dziwnego, bo Polska może naprawdę być fantastycznym miejscem wypoczynku.

Jeśli wyruszy się na południe, na przykład na Opolszczyznę, warto zajrzeć do Nysy, miasta o stu wieżach, nazywanej też śląskim Rzymem. Brukowane wąskie uliczki, pieczołowicie odrestaurowane zabytki, urocze zaułki to idealne miejsce na romantyczne spacery. Nieopodal w Krasiejowie można odwiedzić jeden z największych w Europie parków z dinozaurami, a w Ozimku pospacerować po najstarszym w Europie wiszącym moście żelaznym. Jeśli ktoś woli pojechać na północ, może wybrać się na Pomorze, np. do Słowińskiego Parku Narodowego. Znajdzie tu wspaniałą przyrodę – lasy, rzeki, jeziora i cudowne piaszczyste morskie plaże. Jest to znakomite miejsce do aktywnego wypoczynku z licznymi szlakami rowerowymi, kajakowymi

i pieszymi. Świetne warunki mają tu również amatorzy windsurfingu, jazdy konnej, a także wędkarze. Od czasu do czasu warto też poleniuchować nad brzegiem morza, słuchając szumu fal, lub wśród pól czy lasów, zachwycając się śpiewem ptaków.

Ściągnij magazyn w wersji PDF


0 comments: