wszystko

Stroje wolontariuszy miejskich na Euro 2012 zaprezentowane na Lotnisku Chopina

2.4.12 Anonimowy 0 Comments

 
Komplet składa się ze spodni, koszulki t-shirt, koszulki polo, czapki, torby na ramię i kurtki. Spodnie są wykonane z lekkiego materiału i mają odpinane nogawki, dzięki czemu będą służyły zarówno podczas czerwcowych upałów jak i chłodniejszych wieczorów. Kurtka została wykonana z wodoodpornej tkaniny i ma chowany kaptur. Na plecach umieszczony jest napis VOLUNTEER, wykonany z taśmy odblaskowej. Na prawym ramieniu naszyte jest logo Miasta Gospodarza, w którym będzie pracował wolontariusz, a na lewej piersi logo projektu Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA euroEURO 2012TM.


Koszulka polo i t-shirt oprócz logo Miasta Gospodarza i projektu posiada w lewej dolnej części motyw projektu, który przypomina system komunikacji miejskiej. Obydwie koszulki na plecach posiadają również napis VOLUNTEER.


Wszyscy wolontariusze miejscy będą ubrani jednakowo we wszystkich miastach, w których rozgrywane będą mecze. - Identyczne stroje będą bardzo ułatwiały rozpoznawanie wolontariuszy przez kibiców i turystów a także mieszkańców. Dzięki temu niezależnie od miasta, w którym znajdą się zagraniczni goście, będą mogli mieć pewność, że otrzymają od wolontariuszy zawsze taką samą jakość obsługi – wyjaśnia Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. Komunikacji, w firmie PL.2012.


Do udziału w wolontariacie miejskim w trakcie Euro 2012 zgłosiły się łącznie 6822 osoby. Zgłoszenia były przyjmowane za pośrednictwem specjalnego portalu


www.wolontariatmiejski2012.pl do 22 stycznia. Drugim i ostatnim etapem rekrutacji, który już trwa i będzie realizowany do połowy kwietnia, są rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Spośród nich wybrane zostaną osoby, które zostaną wolontariuszami miejskimi.


3 tys. wolontariuszy pracujących w czterech Miastach Gospodarzach UEFA EURO 2012™ będzie udzielało informacji kibicom, turystom i mieszkańcom m.in. na lotniskach, dworcach kolejowych, w pobliżu stadionów czy stref kibica, a także w sąsiedztwie atrakcji turystycznych miast oraz w ważnych punktach komunikacyjnych miast, jak na przykład skrzyżowania, czy przystanki komunikacji miejskiej.


0 comments: