Czechy

Najmodniejszy hotel Europy znajdziemy w Pradze

25.2.12 Anonimowy 0 Comments

Hotel znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy V Jámě, w dzielnicy Praga 1, w odległości zaledwie kilku minut na piechotę od Placu Wacława i Rynku Starego Miasta. Zespół młodych designerów połączył tu tradycyjne elementy architektury z nowoczesnością dokonując unikatowej przemiany XIX-wiecznego budynku w bardzo ciekawą przestrzeń. Nazwa hotelu nie jest przypadkowa. Budynek należał dawniej do wyznawców prawosławia, do dziś zachowała się w nim przepiękna ikona. Hotel został otwarty w marcu 2007 roku. 
Najmodniejszy hotel Europy znajdziemy w PradzePrzeszłość przeplata się tu z teraźniejszością


Zaraz po wejściu do hotelu przekonamy się, że jest to niewielki obiekt, idealny do rodzinnego wypoczynku. Uwagę przyciąga anioł umieszczony w niszy tuż nad drzwiami wejściowymi. W pomieszczeniu recepcji atmosfera jest już zupełnie inna. Młodzi architekci studia Mitte, którzy w roku 2006 odnawiali hotel, wykorzystali ciekawe połączenie materiałów, kolorów i designowych dodatków. Dzieło miało zapewnić komfort i wygodę. Hotel jako jedyny w środkowej i wschodniej Europie ma wszystkie pokoje wyposażone w ręcznie wyrabiane łóżka szwedzkiej firmy Hästens. Kolejną ciekawostką jest mała kapliczka ze wspomnianą cenną ikoną.


Przyjazne miejsce


W salonie hotelowym przy zabytkowym stole, który niegdyś znajdował się w fabryce Baty w Zlinie, może zasiąść dwanaście osób. Lounge to wielofunkcyjne pomieszczenie o powierzchni 150 m2, idealne na przykład na prezentacje czy szkolenia. W zależności od potrzeb, może zmienić się ono także w przyjemną restaurację czy miejsce poobiedniego lub wieczornego relaksu, podczas którego możemy podziwiać umieszczone tu dzieła artystyczne. W tej wyjątkowej galerii artystycznej prezentują swe dzieła przede wszystkim młodzi artyści czescy.
Gdzie możemy miło spędzić wieczór?


Jet set bar oferuje duży wybór win i innych napojów. Przyjemny klimat zapewniają gościom czołowi prascy DJ. Po przyjemnie spędzonym dniu z pewnością miło będzie wypocząć w luksusowym łóżku firmy Hästens, wyprodukowanym z wyłącznie naturalnych materiałów. Łóżka te znajdziemy we wszystkich 31 pokojach, podobnie jak telewizory LCD z nagrywarką DVD, łączem internetowym i stacją do iPoda. The ICON Hotel & Lounge, który uzyskał w tym roku tytuł najmodniejszego hotelu świata, idzie w ślady Hotelu U Zlaté studně na Malej Stranie. Hotel U Zlaté studně może się bowiem poszczycić otrzymanymi w roku 2011 aż dwoma tytułami - najlepszego oraz najbardziej luksusowego hotelu na świecie. Republika Czeska ma się więc czym pochlubić w dziedzinie hotelarstwa.

Info czechtourism.com


Czytaj też