Ciekawe miejsca

Lotnisko Chopina liderem serwisów geolokalizacyjnych

2.2.12 Anonimowy 0 Comments

Rośnie także popularność serwisów prowadzonych przez port w portalach społecznościowych.W najpopularniejszym w Polsce serwisie geolokalizacyjnym Facebookplaces „Lotnisko Chopina” oraz „Warsaw Chopin Airport” zostały wskazane jako miejsce pobytu już blisko 28 tys. razy. Ponad 10 tys. zameldowań na lotnisku dokonano za pośrednictwem portalu Foursquare.


Serwisy geolokalizacyjne takie jak Facebook Places, Foursquare, Gowalla lub Lokter umożliwiają użytkowników smartfonów oznaczania własnej lokalizacji w wybranym miejscu i informowania o tym znajomych. Usługi tego typu z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności na całym świecie, także w Polsce. Jak wykazała analiza firmy Adwatch, w ciągu 10 miesięcy - od marca do grudnia 2011 - doszło do 2744 proc. wzrostu liczby miejsc, w których meldowali się użytkownicy systemów geolokalizacyjnych i 3202 proc. wzrostu liczby zameldowań. Najpopularniejszymi miejscami zameldowań są lotniska, dworce kolejowe i miejsca atrakcyjne turystycznie, a także miejsca zaliczane do grupy „biznes lokalny”.


Rośnie także popularność serwisów prowadzonych przez warszawski port lotniczy w portalach społecznościowych. Profil Lotniska Chopina na Facebooku obserwuje już blisko 15 tys. osób. To jeden z dziesięciu najlepszych wyników wśród profili prowadzonych przez porty lotnicze w Europie. Profil warszawskiego lotniska ma także bardzo dobry wskaźnik interaktywności - według serwisu Fanpage Trender około 10 proc. osób, które go odwiedzają, naciska przycisk „Lubię to”, komentuje opublikowane wpisy lub wstawia własne treści na tablicy profilu. Prowadzony w języku angielskim profil lotniska na Twitterze obserwuje ponad 5 tys. osób.


Strona internetowa Lotniska Chopina (www.lotnisko-chopina.pl) w ciągu całego 2011 r. zanotowała ponad 10,2 mln odsłon i 1,2 mln unikalnych użytkowników. Średnio miesięcznie odwiedza ją 110 tys. osób wykonujących 765 tys. odsłon.

0 comments: