Miasta

Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2012 w Warszawie - zbiorowe oglądanie meczów

23.1.12 Anonimowy 0 Comments

nowe powszechne zjawisko: zbiorowe oglądanie meczów i wspólna zabawa w formie wielkiego festynu, gromadzącego tysiące osób w Strefach Kibiców. Największe z nich – w Berlinie – gromadziły podczas najważniejszych meczów MŚ FIFA 2006 nawet pół miliona fanów z całego świata.Oficjalna Strefa Kibica w Warszawie powstanie wokół Pałacu Kultury i Nauki

Oficjalna Strefa Kibica w Warszawie powstanie wokół Pałacu Kultury i Nauki

Na lokalizację Strefy Kibica w Warszawie wybrany został Plac Defilad wokół Pałacu Kultury i Nauki – miejsce stanowiące ścisłe centrum miasta. Dokonując wyboru lokalizacji Strefy, uwzględniono w szczególności wielkość dostępnego obszaru, jego bezpieczeństwo, skomunikowanie (w tym rejonie komunikacja publiczna przewozi 158 tys. pasażerów na godz. przy stosunkowo niewielkiej odległość od lotniska i głównego dworca kolejowego) bliskość Stadionu Narodowego, a także tradycje organizacji wielu wielkich imprez.


Strefa Kibica zajmie powierzchnie około 120 tys. m. kw. i będzie mogła przyjąć w dniach meczowych około 100 tys. kibiców. W dniach, gdy nie będą rozgrywane mecze w Warszawie spodziewamy się 20 – 30 tys.  kibiców.


W Strefie Kibica znajdą się m.in.:  • 2 sceny i 8 wielkich ekranów  • Strefa rozrywkowej działalności sponsorów  • Strefa gastronomiczna o pow. 7.000 m.kw.  • Oficjalny sklep z pamiątkami UEFA EURO 2012™  • Centrum Prasowe Miasta – Gospodarza z platformą dla stacji TV  • 2-4 stałe punkty medyczne i 40 profesjonalnych patroli pierwszej pomocy  • Zaplecze sanitarne z około 400 kabinami i umywalniami


Cały teren Strefy, do którego będzie prowadziło 13 wejść i wyjść zostanie ogrodzony. W przypadku utrzymania statusu imprezy masowej o nie podwyższonym ryzyku w dniach meczowych będzie ochraniało ją 1007 pracowników ochrony.


Strefa Kibica rozpocznie działalność w przeddzień otwarcia turnieju – 7 czerwca 2012 i zakończy działalność najprawdopodobniej 2 lipca w południe, dzień po rozegraniu meczu finałowego w Kijowie. Będzie czynna od godz. 10 do 1 w nocy, a w najatrakcyjniejszych dniach meczowych nawet do 4 nad ranem.


W Strefie codziennie, także w dniach, w których nie będą rozgrywane mecze na Stadionie Narodowym odbywać się będą akcje promocyjne sponsorów i wiele imprez rozrywkowych.


źródło uefaeuro2012.um.warszawa.pl


0 komentarze: