Anhalt-Dessau-Bitterfeld,

Saksonia-Anhalt | Atrakcje dla dzieci i dorosłych

20.6.23 mm 0 Comments

Saksonia-Anhalt pokazuje, jak aktywnie spędzać czas. Można tu przebywać choćby na wsi, poznając kulturę i historię okolicy. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Anhalt-Dessau-Bitterfeld stworzył szczególnie wartościową ofertę dla rodzin w formie karty WelterbeCard (karta światowego dziedzictwa), która łączy elementy sportu, dobrej zabawy i kultury. Najlepszym wyborem jest podróżowanie rowerem, choćby szlakiem rowerowym, przybliżającym kulturę przemysłową regionu lub kolejnym, który prowadzi przez królestwo ogrodów Dessau-Wörlitz.

fort za PAP Media https://mma.prnewswire.com/media/2095364/Bertingen_Silbersee.jpg

Saksonia-Anhalt na rowerze, konno, w kajaku

 

 
W całym regionie można znaleźć świetne szlaki rowerowe. Obok znanych krajowych i międzynarodowych szlaków, takich jak Euroroute R1/D3, są również inne szlaki, które można uznać za ukryte perły. Nie jest tajemnicą, że Altmark to raj dla miłośników koni. Rozbudowana sieć szlaków do jazdy konno prowadzących przez zielone łąki zalewowe i malownicze wsie rybackie oraz okazałe miasta hanzeatyckie. Oczywiście szlaki te są również dostępne dla turystów pieszych i rowerzystów.
 

Na szlaku w regionie Harzu

 
Każdy miłośnik pieszych wycieczek powinien odwiedzić region Harzu, w którym można znaleźć tysiące kilometrów szlaków pieszych. Najbardziej znanym jest Harzer-Hexen-Stieg (Harceński Szlak Czarownic), który w 2023 r. świętuje 20. rocznicę powstania. Szlak przebiega przez średniowieczne miasteczka, pozostałości tysiącletniej historii górnictwa w okolicy oraz fascynujące jaskinie. Przed odwiedzeniem zapierającej dech w piersiach, dzikiej i romantycznej doliny rzeki Bode turyści mogą spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych na tamie Rappbode.
 

Tyrolka w Magdeburgu

 
Park wspinaczkowy i kolejka tyrolska w stolicy regionu Magdeburgu również może być dla odwiedzających zastrzykiem adrenaliny. Jeśli chodzi o spokojniejsze doznania, można zajrzeć do zoo, aby zobaczyć parę panter śnieżnych, oraz zwiedzić muzeum Ottonianum, które przybliża historię katedry w Magdeburgu i erę cesarza Ottona Wielkiego. W obszarze Środkowej Łaby w pobliżu Magdeburga odwiedzający mogą podążać historycznymi szlakami handlu cukrem i solą, które są określane jako „białe złoto". Jest to obszar, który najlepiej zwiedzać pieszo lub na rowerze.
 

Tajemniczy Dysk z Nebry

 
W regionie Saale-Unstrut na południu Saksonii-Anhalt odbywają się dwie szczególne wystawy. Centrum Nebra Ark zostanie ponownie otwarte w czerwcu - w tym miejscu można poznać fascynujące historie o tajemniczym w świecie Dysku z Nebry. 
 
Osoby, które preferują spokojne wakacje na wsi, mogą odprężyć się w Rezerwacie Biosfery Środkowej Łaby lub Landhof Neulingen w Altmarku. W krótkim materiale poświęconym hodowli szparagów zostaje wyjaśniony związek pomiędzy szparagami z Altmarku a duńskim dworem królewskim, ponieważ jedzenie odgrywa istotną rolę w kulturze Saksonii-Anhalt.


za PAP Media

0 comments: