Atlantyk,

Irlandzka trasa „Wild Atlantic Way” w ofercie Ryanair

22.6.23 mm 0 Comments

Szlak Wild Atlantic Way, czyli Dzika Droga Atlantycka wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii, jest w ofercie linii Ryanair. 

fot. tourismireland.com screen youtube

Ryanair oferuje turystom bezkonkurencyjny wybór ponad 3200 lotów dziennie do ponad 230 miejsc docelowych, w tym na wspaniałą, irlandzką wyspę. Dzięki regularnym lotom Ryanair do/z wszystkich 5 irlandzkich lotnisk i najniższym cenom w Europie, klienci mogą doświadczyć wszystkiego, co Irlandia ma do zaoferowania tego lata - od wypełnionych kulturą miast i miasteczek, przez smaczną i tradycyjną kuchnię, po porywającą muzykę i starożytne wybrzeża - szczególnie te wzdłuż zapierającej dech w piersiach pięknej Dzikiej Drogi Atlantyckiej.

Czym jest Szlak Wild Atlantic Way?

 
Szlak Wild Atlantic Way, który ciągnie się na długości 1600 mil (2600 km) wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii, jest jednym z najdłuższych zdefiniowanych szlaków przybrzeżnych na świecie. Trasa wije się wzdłuż irlandzkiego wybrzeża od Cork aż na północ do hrabstwa Donegal, obejmując takie miejsca jak Skellig Michael, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny, Cliffs of Moher, Galway City, które jest uważane za kulturalne serce Irlandii i najlepsze miejsce do poznania tradycyjnej irlandzkiej kultury i muzyki oraz wyspę Achill, wraz z jednymi z najsłynniejszych plaż surfingowych na świecie oraz zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, górami i szlakami turystycznymi.
 
Port lotniczy Cork jest wyjątkowo położony, zaledwie 21 km od początku trasy, co czyni go idealnym punktem startowym na wycieczkę wzdłuż słynnego irlandzkiego wybrzeża. Lotnisko Kerry znajduje się zaledwie 19 km od Tralee, umożliwiając bezpośredni dostęp do Królestwa, Pierścienia Kerry i nie tylko, podczas gdy centralna lokalizacja lotniska Shannon pozwala na podróż na północ lub południe wzdłuż trasy, a lotnisko Ireland West Airport Knock znajduje się zaledwie 38 km od Balliny - rodzinnego domu prezydenta Joe Bidena i pozwala na zwiedzanie północnej części wybrzeża i odwiedzenie malowniczego regionu Connemara.
 
Loty Ryanair do Wild Atlantic Way Port lotniczy Cork
Ponad 270 lotów tygodniowo na 29 trasach
* Port lotniczy Kerry
Ponad 76 lotów tygodniowo na 7 trasach
* Port lotniczy Ireland West Airport Knock
Ponad 122 loty tygodniowo na 16 trasach
* Port lotniczy Shannon
Ponad 190 lotów tygodniowo na 27 trasach

Ryanair wzdłuż słynnego szlaku Wild Atlantic Way zapewnia europejskim turystom niezrównany dostęp. 
 
Dyrektor ds. komunikacji w Ryanair, Jade Kirwan, powiedziała:
- Jako linia lotnicza nr 1 w Europie, Ryanair z przyjemnością łączy europejskich wczasowiczów z jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji Irlandii – Wild Atlantic Way. Ryanair oferuje regularne połączenia do Cork, Kerry, Knock i Shannon, z których wszystkie znajdują się w niewielkiej odległości od szlaku, służąc jako kluczowe punkty dostępu. Wild Atlantic Way rozciąga się na długości 2600 km wzdłuż wspaniałego zachodniego wybrzeża Irlandii, a na jej trasie znajduje się wiele atrakcji, w tym słynne miejsca, takie jak Klify Moheru, Burren i wyspa Achill, na której nakręcono nominowany do Oscara film Banshees of Inisherin. Trasa obfituje również w tętniące życiem miasta i miasteczka tętniące kulturą, jedzeniem i muzyką po zakończeniu zwiedzania wybrzeża przez cały dzień. Dzięki 4 lotniskom obsługującym ponad 658 lotów tygodniowo na 79 trasach tego lata, nie ma lepszego czasu na zwiedzanie starożytnego zachodu Irlandii, zanurzenie się w historii i kulturze oraz doświadczenie wszystkiego, co ma do zaoferowania irlandzka trasa Wild Atlantic Way.


0 comments: