Lifestyle,

Michael Rockefeller: jak zginął spadkobierca wielkiej fortuny?

24.6.23 mm 0 Comments

Przerażająca historia śmierci Michaela Rockefellera, spadkobiercy olbrzymiej fortuny, ale też pasjonata podróży, od lat pozostaje wielką zagadką, a jego zaginięcie wciąż budzi zainteresowanie i dyskusje w świecie eksploracji i antropologii.

 
Michael Rockefeller był amerykańskim miliarderem, przedsiębiorcą, kolekcjonerem sztuki i członkiem rodziny Rockefellerów. Urodził się 18 maja 1938 roku w Stanach Zjednoczonych, jako syn Nelsona Rockefellera, który był gubernatorem Nowego Jorku i późniejszym wiceprezydentem USA, oraz wnukiem Johna D. Rockefellera Jr., jednego z najbardziej wpływowych przedstawicieli rodu Rockefellerów.
 
 

Jak zginął Michael Rockefeller?

 
Michael Rockefeller zasłynął przede wszystkim ze swojej pasji do podróży i eksploracji. W 1961 roku, w wieku 23 lat, wybrał się na wyprawę do Papui-Nowej Gwinei, gdzie miał zamiar zbadać i dokumentować kulturę i sztukę rdzennej ludności. Podczas jednej z wypraw na tereny zamieszkane przez plemię Asmat zginął tragicznie.
 
Według relacji świadków i dowodów, 17 listopada 1961 roku Michael Rockefeller wraz z innym członkiem ekspedycji wypłynął na tratwie z zamiarem dotarcia do pobliskiej wioski. Podczas tej podróży tratwa przewróciła się, a Rockefeller postanowił popłynąć na ratunek, pozostawiając towarzysza. Niestety, nie udało mu się dopłynąć do brzegu, a następnie zaginął.
Mimo przeprowadzonych poszukiwań nigdy nie odnaleziono ciała Michaela Rockefellera. Jego zaginięcie stało się medialnym wydarzeniem i wywołało szerokie spekulacje oraz teorie na temat jego losu. Istnieją hipotezy sugerujące, że Rockefeller został zaatakowany przez tubylczych Asmatów i zginął w wyniku konfliktu lub stał się ofiarą rekrutujących dla rzeźbienia tradycyjnych drewnianych masek. Nie brakuje stwierdzeń, iż został zjedzony przez miejscowych kanibali.
 

Poszukiwania Michaela Rockefellera

 
Poszukiwania Rockefellera przeprowadzane były na dużą skalę, nie przynosiły one jednak rezultatu. Nie odnaleziono jego ciała. 
 
Istnieje kilka teorii dotyczących zaginięcia miliardera, w tym sugestie, że mógł stać się ofiarą ataku Asmatów lub że mógł zostać schwytany przez tubylców i zginął w wyniku konfliktu. Inne teorie sugerują, że mógł popełnić samobójstwo lub zginąć w wyniku utonięcia.
Jednak bez konkretnych dowodów lub znalezienia ciała, nie ma pewności co do okoliczności i przyczyny śmierci Michaela Rockefellera. Sprawa jego zaginięcia nadal budzi zainteresowanie i kontynuuje się poszukiwanie odpowiedzi na tę tajemniczą tragedię.
 

Czy Michael Rockefeller żyje?

 
Krążą plotki, iż Michael Rockefeller nie zginął, bowiem nigdy nie odnaleziono jego ciała. Jednak informacje na ten temat nie są zgodne z powszechnie przyjętymi relacjami i nie ma wiarygodnych informacji, które potwierdzałyby, że przeżył lub że jego zaginięcie było zmyślone.
 
TdL
 

0 comments: