Erwin Bach,

Szwajcaria | Tina Turner mieszkała tu w luksusowej posiadłości

26.5.23 mm 0 Comments

Tina Turner zmarła w Szwajcarii w środę, 24 maja, po ciężkiej chorobie. Odeszła w wieku 83 lat w swoim domu w Kusnacht (niem. Küsnacht). Stuletnia, luksusowa rezydencja, w której mieszkała gwiazda, usytuowana jest w pięknym miejscu, tuż nad brzegiem Jeziora Zuryskiego.

Widok na miasteczko Kusnacht w dystrykcie Meilen w kantonie Zurich w Szwajcarii fot. mojaszwajcaria.pl


Kusnacht leży w dystrykcie Meilen w kantonie Zurich w Szwajcarii, niespełna 10 kilometrów od miasta Zurich. Właśnie w tym miejscu Tina Turner z mężem, producentem muzycznym Erwinem Bachem postanowili kupić (wartą ponad 300 mln zł) liczącą około 8 hektarów rezydencję składającą się z dziesięciu zabytkowych budynków. Zabudowania były na tyle atrakcyjne, że o ich kupno konkurowali ze szwajcarskim tenisistą Rogerem Federerem. Na terenie posiadłości poza zabudowaniami znajduje się basen, niewielki staw, nawet port do cumowania łodzi.
 

 

Tina Turner w Szwajcarii

 
Szwajcaria dla Tina Turner stała się drugim domem. Gwiazda opuściła Amerykę (urodziła się w Nutbush w stanie Tennessee) po wyjściu za mąż za Erwina Bacha w 2013 roku, a parą byli od 1994 roku.
Z najbliższą rodziną w kraju otoczonym Alpami spędziła dziesięć ostatnich lat. Posiadłość w Kusnacht, z widokiem na Jezioro Zuryskie, kupiła z mężem przed dwoma laty. Co ciekawe, aby stać się właścicielką domu w Szwajcarii, musiała się ubiegać o szwajcarskie obywatelstwo. Nie było to problemem, bowiem Turner ostatecznie zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa w 2013 roku.
Życie w Szwajcarii koiło Tinę Turner, pozwalało uciec od medialnego zgiełku, choć na dobrą sprawę nigdy nie nauczyła się języka niemieckiego, którym posługiwano się w kantonie, w którym zamieszkała.

Atrakcje turystyczne Kusnacht

 
Kusnacht jest turystycznie atrakcyjnym miejscem. Z przystani statków w Kusnacht droga prowadzi obok Höchhuus, wieży mieszkaniowej z XIV wieku, w kierunku Tobel. Na tej strasie znajdują się też historyczne budynki „Johanniterkomturei”, dawnej siedziby administracyjnej zakonu joannitów (dziś szkoła kantonalna) oraz reformowany kościół św. Jerzego. Przy „Obere Mühle“ (Wyższy Młyn), dziś muzeum regionalne, rozpoczyna się szlak wędrowny wzdłuż potoku do Küsnachter Tobel i dalej pod górkę w kierunku Pfannenstil. Jednym z ciekawszych atrakcji jest też romantyczny hotel Seehotel Sonne Küsnacht am Zürichsee z 1641 r., zabytkowy obiekt położony w malowniczej okolicy, bezpośrednio nad Jeziorem Zuryskim. 
 
TdL
 

0 comments: