Alpy,

Szwajcaria | Matterhorn Alpine Crossing, najwyżej położone przejście graniczne w Alpach

25.5.23 mm 0 Comments

Matterhorn Glacier Ride II, kolejka linowa 3S, połączy górską stację Matterhorn Glacier Paradise w Szwajcarii ze stacją w dolinie Testa Grigia we Włoszech, tworząc najwyżej położone przejście graniczne w Alpach – Matterhorn Alpine Crossing.  Matterhorn Glacier Ride II zostanie oddana do użytku 1 lipca 2023 roku. 

Matterhorn Glacier Ride II, kolejka 3S łączy stacje Matterhorn Glacier Paradise i Testa Grigia ( Włochy) to najwyżej położone przejście graniczne w Alpach

Jedyny w swoim rodzaju projekt Matterhorn Alpine Crossing ma jeszcze bardziej zbliżyć do siebie kurorty Zermatt i Breuil-Cervinia. Nowa kolejka linowa 3S znana jako Matterhorn Glacier Ride II będzie biegła od stacji górskiej Matterhorn Glacier Paradise na wysokości 3883 metrów nad poziomem morza do stacji dolnej Testa Grigia na wysokości 3458 metrów. Zamiast jeździć na nartach lub snowboardzie, odwiedzający będą mogli po raz pierwszy w historii pokonać tę trasę z Włoch do Szwajcarii i odwrotnie. Nowy odcinek zamknie ostatnią lukę między Zermatt i Breuil-Cervinia i urzeczywistni od dawna wymarzoną wizję najwyższego alpejskiego przejazdu kolejką linową.

Czytaj też

Koncentracja na indywidualności i ekskluzywności

Zermatt Bergbahnen konsekwentnie wyznacza nowe standardy w branży, a ten projekt demonstruje wizjonerskie i innowacyjne umiejętności firmy jako lidera branży. Według CEO Markusa Haslera, "nowe połączenie między Włochami a Szwajcarią jeszcze bardziej wzbogaca ofertę Zermatt Bergbahnen". Strategia cenowa nie będzie służyć promowaniu turystyki masowej lub gości w tranzycie, ale doświadczeniu indywidualnego gościa. Od 2024 r. dostępna będzie usługa przewozu bagażu, aby podróż przez Alpy była wygodna i komfortowa. Na szczytach czeka wiele atrakcji, w tym SnowXperience Plateau Rosa wokół dolnej stacji Testa Grigia i Matterhorn Glacier Paradise w pobliżu górnej stacji na Klein Matterhorn.

 
Switzerland Tourism Polska

0 comments: