Bawaria,

Niemcy | Neuschwanstein, najpiękniejszy zamek na świecie

6.2.23 mm 0 Comments

Neuschwanstein, niezwykły zamek porównywany z zamkami Disneya, bajkowa rezydencja Ludwika II, znana jest na całym świecie jako symbol architektury romantycznej. Dzieło i marzenie tragicznego króla, który pogrążył się w świecie mitów, legend i baśni, tworząc swoje wyśnione zamki. Niepowtarzalna architektura oraz położenie uczyniły z Neuschwanstein symbol Niemiec i okrzyknęły go najpiękniejszym zamkiem Europy, a nawet świata. 

 
Neuschwanstein w Niemczech zaliczany jest do najczęściej odwiedzanych zamków w Europie fot. germany.travel

Zamki, pałace, parki i ogrody Niemiec zachęcają do romantycznych wycieczek, cudownych odkryć i spędzania magicznych chwil. Od miejsc światowego dziedzictwa UNESCO po utajone skarby. Odkrywać tu można wspaniałe zamki Saksonii, w których bawili się polscy królowie August II Mocny i August III, ich żony i metresy (jak słynna hrabina Cosel): przez wszystkie epoki i style, we wszystkich regionach są wyjątkowe budowle do odkrycia. jest tu też bawarski zamek jak ze snu – Neuschwanstein.
 
Czytaj też
 
Znajdujący się w Füssen, w Bawarii, zamek Neuschwanstein uznawany jest za najpiękniejszy na świecie. Zbudowany został pod koniec XIX wieku przez króla Ludwika II. Wittelsbacha, jako ucieleśnienie jego marzeń o romantycznym zamku rycerskim. Dziś jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w Niemczech.
Otoczony jest alpejskimi szczytami, licznymi jeziorami o krystalicznie czystej wodzie oraz innymi zamkami nie bez powodu zaliczany jest do najczęściej odwiedzanych w Europie. 
 
Czytaj też
Niemcy | Las Bawarski i jego atrakcje 
Niemcy | Wypoczynek w Schwarzwaldzie
Lipsk: miasto Jana Sebastiana Bacha
Park Mużakowski: Od pomysłu do bankructwa

0 comments: