Emirates,

Emirates z nowoczewnym interenetem na pokładach samolotów

11.1.23 mm 0 Comments

Nowe szybkie łącze szerokopasmowe w samolotach linii Emirates, obsługiwane przez Inmarsat GX Aviation na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do służby w 2024 r. Nowa umowa znacznie poprawi doświadczenia pasażerów dzięki ulepszonej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką. 

Internet na pokładach Emirates pojawi się dzięki sieci satelitarnej Inmarsat Global Xpress

 
Airbus A350 będzie pierwszym samolotem linii Emirates, który skorzysta z sieci satelitarnej Inmarsat Global Xpress (GX), która zasila pierwszą i jedyną globalnie dostępną sieć szerokopasmową, zapewniając pasażerom nieprzerwaną globalną łączność, niezależnie od miejsca docelowego, w tym na biegunie północnym. Zaawansowane szybkie łącza szerokopasmowe pozwolą pasażerom Emirates pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, przeglądać Internet i korzystać z mediów społecznościowych, a wszystko to z wygodnego fotela. 
 
Sieć GX, która będzie zasilać pokładowy Internet szerokopasmowy Emirates, składa się obecnie z pięciu satelitów pasma Ka i zostanie jeszcze rozbudowana przez dodanie siedmiu dodatkowych ładunków satelitarnych w ramach w pełni finansowanego planu technologicznego Inmarsat. Obejmuje to dwa Inmarsat-6, najbardziej wyrafinowane komercyjne satelity komunikacyjne, jakie kiedykolwiek zbudowano. Obydwa mają wejść do służby w 2023 r. Po nich zostaną umieszczone trzy dodatkowe satelity na orbicie geostacjonarnej – zwiększające prędkość, pojemność i odporność – oraz dwa w wysoce eliptycznej orbicie, aby umożliwić świadczenie jedynej na świecie komercyjnej mobilnej usługi szerokopasmowej dla samolotów latających na wyższych wysokościach i nad Arktyką, na przykład na trasach między Bliskim Wschodem a Ameryką Północną. 
 
Linie Emirates wprowadziły również ulepszenia w zakresie łączności dla członków Skywards, w tym bezpłatny dostęp do Internetu podczas lotu dla wszystkich członków Skywards Gold lub Silver podróżujących w klasie biznes, a także w klasie pierwszej oraz członków Skywards Platinum podróżujących w kabinie dowolnej klasy. 
 
Linie lotnicze Emirates niedawno zdobyły wiele światowych nagród w dziedzinie podróży i lotnictwa, w tym: „Najlepsza linia lotnicza na świecie” na targach ULTRA 2022 oraz „World Class Award”, „5 Star Global Official Airline Rating” i „Passenger Choice Award for Best Global Entertainment” na APEX 2023 oraz „World's Best Economy Class”, „Najlepszy catering w klasie ekonomicznej na świecie” i po raz 17. z rzędu „Najlepsza rozrywka pokładowa na świecie” na targach Skytrax 2022 — linie Emirates nadal spełniają obietnicę marki „Fly Better”. 
 
Plan dotyczący szybkiego łącza szerokopasmowego na pokładzie samolotów A350 to najnowszy dodatek do wielomiliardowych inwestycji Emirates w produkty pokładowe i wrażenia pasażerów, który obejmuje również największy znany projekt modernizacji floty 120 samolotów, szeroko zakrojone inwestycje w rozwój menu i doznań związanych z jedzeniem i napojami, planowane wprowadzenie systemów rozrywki pokładowej nowej generacji w samolotach rejsowych oraz program szkoleniowy w zakresie gościnności opracowany przez najbardziej znaną na świecie szkołę hotelarską – Ecole hôtelière de Lausanne.

0 comments: