EUROPA,

Niemcy | Saksonia Anhalt aktywnie i kulturalnie

5.12.22 mm 0 Comments

Saksonia-Anhalt zaprasza do skorzystania z różnorodnych atrakcji, takich jak wędrówki po górach Harz, spacery po malowniczych parkach krajobrazowych z zamkami i pałacami, jazda na rowerze po rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych oraz spływy kajakowe rzekami Unstrut i Saale. To zaledwie kilka spośród szerokiej gamy możliwości spędzenia aktywnego i relaksującego urlopu. Przy okazji można odkryć liczne ciekawe miejsca historyczne i zwiedzić zabytkowe miasta.

Co robić w pięciu regionach turystycznych: Altmark, Harz, Elbe-Börde-Heide, Saale-Unstrut i obszarze Światowego Dziedzictwa Kulturowego Anhalt-Dessau-Wittenberg, a także w dużych miastach Magdeburg, Halle (Saale) i Dessau-Roßlau? Szczególną uwagę zwróciliśmy na jazdę na rowerze, zwłaszcza po prowadzących po płaskim terenie ścieżkach rowerowych wzdłuż rzeki Saale i Łaby oraz przez otwarte tereny Altmarku. Doskonałe możliwości poznania piękna okolicy i licznych zabytków kultury istnieją również w przypadku jazdy konnej i spływów kajakowych. Miłośnicy bujnej roślinności z przyjemnością odwiedzą podczas swojej podróży po Saksonii-Anhalt historyczne ogrody i parki, które tworzą sieć Gartenträume (Ogrodowe Marzenia). Organizowanych jest również szereg imprez kulturalnych na świeżym powietrzu, takich jak koncerty, przedstawienia teatralne i widowiska.
 
Szczególnych wrażeń może dostarczyć każda z trzech historycznych warzelni soli, które nadal funkcjonują na tym terenie, w tym najstarsze uzdrowisko solne w Niemczech. Region Harzu oferuje możliwości przyjemnego wypoczynku, na przykład podczas wycieczki poznawczej niewielkimi pojazdami gąsienicowymi po lesie lub na wędrówce z osiołkami Hansem, Liese, Lolą i Lotte. Zdaniem odwiedzających odkrywanie Saksonii-Anhalt w ten sposób jest zdecydowanie bardziej relaksujące niż pobyt w centrum wellness. Do dyspozycji turystów są również atrakcje dla miłośników szybkości, jak na przykład otwarta w tym roku katapulta na zaporze Rappbode, za pomocą której zwiedzający mogą się katapultować z platformy widokowej w otoczeniu spektakularnego krajobrazu.
 
Usługodawcy turystyczni w Saksonii-Anhalt są doskonale przygotowani i na terenach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz w małych miejscowościach i większych miastach regionu organizują szeroki wachlarz imprez kulturalnych. Nie ma potrzeby wyjeżdżać daleko od domu, ponieważ jest „Saksonia-Anhalt. Absolutnie zachwycająca!” 
 
Źródło PAP MediaRoom

0 comments: