Air France,

Air France z letnią ofertą lotów 2023

5.12.22 mm 0 Comments

Air France, francuskie linie lotnicze właśnie ogłosiły swoje plany na letni sezon lotów, który będzie obowiązywał od kwietnia do października 2023 r. Przewoźnik zamierza wzmocnić obecność w Afryce Wschodniej, włączając do swojej globalnej siatki Dar Es Salaam w Tanzanii. 

Air France z nową trasą do Dar Es Salaam, więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii oraz wznowienie połączenia do Hongkongu
 

Przeloty na nowej trasie z Paryża będą realizowane od czerwca 2023 roku. Linia zwiększy też częstotliwość rejsów do Nairobi, na Zanzibar oraz na Madagaskar. Ponadto nowością w przyszłorocznej letniej ofercie będzie trasa z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, której inauguracja będzie miała miejsce niebawem, 12 grudnia tego roku. Linia zadeklarowała też, że od 9 stycznia 2023 r. po długiej przerwie, wznowi regularne połączenie do Hongkongu, które pozostanie w ofercie również w rozkładzie letnim.
 

Dar Es Salaam – nowy afrykański kierunek Air France

12 czerwca 2023 r. Air France zainauguruje nową trasę z Paryża (lotnisko Charlesa de Gaullea) do Dar Es Salam w Tanzanii. Loty będą realizowane w ramach tego samego połączenia co Zanzibar, trzy razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-9 Dreamliner.
 

Dar Es Salaam – gospodarcza stolica Tanzanii

 

W ciągu stulecia dawna wioska rybacka Dar Es Salaam (dosłownie „oaza spokoju”) stała się jednym z głównych portów Afryki Wschodniej, a także największym miastem i bramą do Tanzanii. Kosmopolityczna metropolia jest obecnie gospodarczym centrum kraju, które zdobyło renomę w dziedzinie gastronomii i sztuki.
 

Rozkład lotów

Do Dar Es Salaam na pokładzie Air France polecimy trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Wylot z Paryża (CDG) zaplanowano na godzinę 10:20, z międzylądowaniem na Zanzibarze o 20:15, skąd o 20:45 samolot startuje w dalszą drogę – do Dar Es Salaam,  z lądowaniem w miejscu docelowym o 22:20 (tego samego dnia). Rejs powrotny odlatuje z Dar Es Salaam o godzinie 23:50 i ląduje w Paryżu o 7:55 następnego dnia.
 
Loty do Dar Es Salam oferuje również partner Air France – linie KLM. Połączenie z Amsterdamu odbywa się codziennie, przy czym w czwartki i niedziele – w ramach lotu łączonego z lądowaniem na Zanzibarze, a w pozostałe dni tygodnia, w połączeniu z Kilimandżaro. Skoordynowany rozkład lotów obu linii zapewnia klientom większy wybór opcji podróży do Tanzanii.
 

Więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii

Air France planuje zwiększenie rotacji do wybranych destynacji w Afryce Wschodniej:


    •    Zanzibar – 3 loty tygodniowo z/do Paryża (CDG) wraz z początkiem letniego rozkładu 2023;
    •    Nairobi (Kenia) – bezpośredni lot z/do Paryża, który od 12 czerwca 2023 będzie odbywał się codziennie;
    •    Antananarywa (Madagaskar) – 5 bezpośrednich lotów tygodniowo z/do Paryża (CDG) na pokładzie najnowszego samolotu w długodystansowej flocie Air France – Airbus A350-900.

Do Newark i Hongkongu – również latem

 

W letniej ofercie lotów pozostanie połączenie z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, które Air France zainauguruje 12 grudnia tego roku. Ponadto linia zadeklarowała, że od 9 stycznia 2023 r., po długiej przerwie, wznawia regularne loty do Hongkongu, które pozostaną w ofercie również w rozkładzie letnim. Obie trasy będą oferowane całorocznie.

Powyższa oferta lotów może ulec zmianie i jest uzależniona od pozwoleń wydawanych przez władze poszczególnych państw. Loty będą realizowane z uwzględnieniem środków sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące zasady wjazdowe i wymagania co do dokumentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.
 
Szczegóły rozkładu i sprzedaż biletów na airfrance.pl.
* wszystkie godziny podane według czasu lokalnego


0 comments: