American Express Travel,

Najpopularniejsze cele podróży w 2023 r. American Express Travel ogłasza najgorętsze miejsca do odwiedzenia

21.11.22 mm 0 Comments

Kopenhaga, archipelag Florida Keys, Stambuł, Lizbona i miasto Meksyk. Jakie jeszcze miejsca wg. American Express Travel warto odwiedzić w nadchodzącym roku?


American Express Travel opublikował dzisiaj listę najpopularniejszych celów podróży w 2023 r., zawierającą dziesięć najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia w przyszłym roku, wybranych na podstawie rezerwacji podróży dokonanych na całym świecie przez użytkowników American Express Card®. Dla każdego z tych celów podróży konsultanci American Express Travel opracowali także trzydniowe plany zwiedzania, przedstawiające najlepsze hotele, restauracje, sklepy oraz lokalne obiekty kultury. Prezentują one także sposób, w jaki posiadacze Platinum Card® mogą spędzić „dodatkowy dzień wakacji”, który zyskują dzięki gwarantowanemu późnemu wymeldowaniu o godz. 16:00 w przypadku rezerwacji obiektu objętego programem Fine Hotels + Resorts® za pośrednictwem American Express Travel. 

- Gdy posiadacze karty rezerwują podróże za pośrednictwem American Express Travel, powierzają nam swój najcenniejszy zasób, czyli swój czas – powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel. – Nasz globalny zasięg, ponad 100 lat doświadczenia w obszarze podróży i głębokie zrozumienie użytkowników naszych kart w wyjątkowy sposób umożliwiają nam zapewnienie podróżnikom źródeł inspiracji w postaci tegorocznej listy najpopularniejszych celów podróży, ułatwienie im procesu planowania oraz udzielenie porad dotyczących sposobów spędzania czasu po dotarciu na miejsce.

Według najnowszego badania Amex Trendex [2] 50% dorosłych twierdzi, iż poświęca co najmniej pięć godzin na planowanie wakacji. Aby pomóc podróżnikom zaoszczędzić czas i w jak największym stopniu skorzystać z każdego wyjazdu, konsultanci American Express Travel opracowali trzydniowe, weekendowe plany dla każdego z najpopularniejszych celów podróży, które mogą posłużyć jako źródło inspiracji w zakresie najlepszych hoteli, restauracji i sposobów spędzania czasu umożliwiających poznanie lokalnej kultury.
 
81% respondentów w ramach badania Amex Trendex [2] przyznało, że chciałoby jak najlepiej wykorzystać każdą godzinę wakacji, zatem wskazówki ekspertów zawarte w planach zwiedzania najpopularniejszych miejsc podróży stanowią cenne źródło informacji. Niezależnie od tego, czy jest to podróż w pojedynkę, wypad z grupą znajomych, czy też czas spędzony z rodziną, plany podróży zawierają coś dla każdego, od najlepszych churrosów w mieście Meksyk i spotkania z koalą w Sydney po zabiegi w luksusowym spa w Paryżu i wycieczki po klonowym lesie w Vermont. 
 
Dodatkowo 88% ankietowanych przyznało, że życzyłoby sobie dłuższych podróży. Posiadacze Platinum Card mogą skorzystać z gwarantowanego późnego wymeldowania o godz. 16:00, gdy rezerwują obiekt objęty programem Fine Hotels + Resorts za pośrednictwem American Express Travel. Późne wymeldowanie, jedna z wielu korzyści premium udostępniana w przypadku dokonywania rezerwacji przez American Express Travel, daje podróżnikom „dodatkowy dzień” wakacji. Plany zwiedzania dla najpopularniejszych celów podróży pokazują, jak można spędzić ten czas, dzięki czemu użytkownicy kart zyskują jak najwięcej z każdej podróży, na przykład możliwość udziału w zaawansowanych warsztatach dotyczących serów w Paryżu, odbycia rejsu na Wyspy Książęce w Stambule czy też wycieczki połączonej z zakupami autentycznych portugalskich wyrobów w Lizbonie. 
 

Oprócz najpopularniejszych celów podróży American Express Travel wskazuje najważniejsze trendy w podróżach w 2023 r.:

 

· popyt na nowe przygody: 70% respondentów przyznaje, że w 2023 r. chce odwiedzić miejsca ze swojej listy marzeń;

· wakacje z myślą o ogólnym stanie zdrowia: 89% respondentów przyznaje, że chce wyjechać na wycieczkę, aby uciec od rutyny, a 74% planuje w 2023 r. podróżować więcej dla dobrego samopoczucia;

· poszukiwanie spersonalizowanych doświadczeń: 88% respondentów zgodnie wskazuje, że lubi poznawać lokalne zwyczaje i lokalną kulturę podczas podróży, a 73% wyraża gotowość do wydania większej kwoty na wybrany plan podróży;

· od noworocznych postanowień po wakacyjne wyjazdy: 43% respondentów zgodnie uznaje, że ich postanowienia noworoczne dotyczą częstszych podróży, a 50% respondentów myśli o planach na wakacje w 2023 r. już teraz;

· większe wydatki na wymarzoną podróż: 74% respondentów przyznaje, że prawdopodobnie wyda więcej na podróże w 2023 r., a 40% twierdzi, że chętnie zapłaci więcej za późne wymeldowanie podczas rezerwacji zakwaterowania.

Źródło: American Express

Źródło PAP

0 comments: