architektura,

Hiszpania | Miasto Sztuki i Nauki w Walencji

4.10.22 mm 0 Comments

W Hiszpanii, w Walencji znajduje się jeden z największych kompleksów przeznaczonych do szerzenia nauki i kultury w Europie. Obiekt, który tworzą zaskakujące budowle, na przykład Hemisfèric czy Oceanogràfic, wyróżnia się awangardową architekturą i jest dziełem uznanych autorów Santiago Calatravy i Felixa Candeli.


Miasto Sztuki i Nauki w Walencji rozciąga się na miejscu dawnego koryta rzeki Turia, na długości prawie dwóch kilometrów. Zaskakuje nowoczesną i awangardową architekturą. Każdy budynek kompleksu przeznaczony jest do szerzenia nauki i kultury w Europie. Hemisfèric, kino IMAX, w którym można oglądać pokazy laserowe i przedstawienia poświęcone nauce i technice. Muzeum Nauki im. Księcia Filipa, oferujące zajęcia interaktywne szerzące wiedzę z zakresu nowych technologii, nauki i środowiska naturalnego. Oceanogràfic, największe akwarium w Europie, z ponad 500 gatunkami morskimi czy Pałac Sztuki im. Królowej Zofii, poświęcony operze. A to oczywiście nie wszystko.

 

Miasto Sztuki i Nauki  składa się z sześciu dużych elementów: 

* Hemisfèric (kino IMAX, w którym można oglądać projekcje cyfrowe)
* Umbracle (otoczony ogrodami piękny punkt widokowy)
* Muzeum Nauki im. Księcia Filipa (oferujące mnóstwo zajęć interaktywnych)
* Oceanogràfic (największe akwarium w Europie, z ponad 500 gatunkami morskimi)
* Pałac Sztuki im. Królowej Zofii (poświęcony operze) 
* Agora (obszar wielofunkcyjny, gdzie organizuje się koncerty i liczne zajęcia)
 
Poszczególne ośrodki wchodzące w skład kompleksu zajmują się organizowaniem konferencji, wystaw, projekcji, wizyt z przewodnikiem oraz warsztatów związanych z nauką, technologią, przyrodą i sztuką, skierowanych do różnych typów odbiorców, które mają na celu pobudzanie ciekawości i zachęcanie do poszerzania wiadomości.
 
za spain.info

0 comments: