EUROPA,

Hiszpaia | Muzeum Atlantyckie na Lanzarote

16.9.22 mm 0 Comments

Muzeum Atlantyckie na Lanzarote składa się z dziesięciu podwodnych instalacji, położnych na 100 m. kw. piaszczystego dna morskiego na głębokości 15 m. Muzeum zachęca do refleksji na temat współczesnych problemów, wykorzystania zasobów naturalnych i ochrony oceanów. 

 
Wszystkie dzieła zostały dostosowane do endemicznego życia morskiego i ułatwiają rozmnażanie rozmaitych gatunków charakterystycznych dla wyspy Lanzarote. Aby odwiedzić muzeum trzeba odbyć jedno- lub dwudniowy kurs podstawowy nurkowania w jednym z oficjalnych ośrodków wodnych, akredytowanych przez muzeum.

Otwarte w 2016 roku Muzeutlantyckie na Lanzarote składa się z dziesięciu podwodnych instalacji, zachęcających do refleksji na temat współczesnych problemów i wykorzystania zasobów naturalnych.

Rzeźby autorstwa artysty Jasona deCaires Taylora, specjalizującego się w sztuce podwodnej, nawiązującej do ochrony oceanów, rozmieszczone są na obszarze piaszczystego dna morskiego o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Wszystkie dzieła zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do endemicznego życia morskiego i ułatwiać rozmnażanie rozmaitych gatunków charakterystycznych dla wyspy Lanzarote. Do ich stworzenia wykorzystano bowiem przyjazne dla środowiska materiały o neutralnym pH. Muzeum Atlantyckie stanowi swoiste wezwanie do ochrony i edukacji w kwestii środowiska morskiego i przyrody. Niezbędny do odwiedzenia muzeum certyfikat upoważniający do nurkowania na głębokość 15 metrów można uzyskać po odbyciu jedno- lub dwudniowego kursu podstawowego w jednym z oficjalnych ośrodków nurkowych, akredytowanych przez muzeum.
 
Lokalizacja: Playa Blanca, w pobliżu obszaru Coloradas, na głębokości 12 metrów.

za: spain.info

0 comments: