EUROPA,

Stena Estelle, nowy prom na linii Gdynia-Karlskrona

23.8.22 mm 0 Comments

Stena Line wprowadzi zapowiadany nowy 240-metrowy prom klasy E-Flexer na trasę Gdynia-Karlskrona. Pierwszy rejs Stena Estelle jest planowany na niedzielę 4 września, o 21:00, z Gdyni. Dzięki dwóm nowym statkom tej klasy i wielkości, które mają zostać wdrożone do końca 2022 r., połączenie osiągnie znaczny wzrost pojemności i wydajności.


Najnowszy statek we flocie Stena Line - Stena Estelle - opłynął już pół świata. W czerwcu wyszedł ze stoczni w Chinach Wschodnich, minął Singapur, Indie, Bliski Wschód i Gibraltar, a następnie obrał kurs na Morze Bałtyckie. Obecnie Stena Estelle jest już w Polsce i stoi w Stoczni Remontowa w Gdańsku, gdzie trwają ostatnie przygotowania statku do rozpoczęcia regularnego serwisu na trasie Gdynia-Karlskrona. Pierwsze wyjście Stena Estelle planowane jest na 4 września o 21:00 z Gdyni, a rozkład rejsów nowego statku jest już dostępny do rezerwacji. 
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaprezentować nowy prom Stena Estelle, który rozszerzy naszą ofertę zarówno dla klientów frachtowych, jak i pasażerów. Ten zupełnie nowy statek jest najnowocześniejszym w naszej flocie i nie ma sobie równych pod względem pojemności, wydajności i usług. Dzięki takim nowym promom jak Stena Estelle oraz jej bliźniacza jednostka Stena Ebba, która do Polski zawita w listopadzie tego roku, otwieramy nowe możliwości nie tylko dla rozwoju naszej firmy oraz linii Gdynia-Karlskrona, ale także dla rozwoju biznesów naszych klientów w tej części Europy. – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska
 
Stena Estelle oraz bliźniaczy drugi statek, Stena Ebba, to dwa największe promy typu E-Flexer, jakie dotąd zbudowano. Każdy z nich ma długość 240 metrów, oferuje 263 kabiny, miejsce dla 1200 pasażerów oraz pojemność ładunkową wynoszącą 3600 metrów. Nowe statki zapewnią zwiększenie przepustowości trasy Gdynia-Karlskrona w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania klientów na przewozy w rejonie południowego i wschodniego Bałtyku, które Stena Line zaspokaja też poprzez znaczące inwestycje w nowoczesną flotę oraz otwarcie nowej trasy między Nynäshamn a Hanko w Finlandii.


Fakty o Stena Estelle: 

Rozpoczyna operacje na trasie Gdynia-Karlskrona 04 września 2022 r.
Długość: 240 m
Zanurzenie: 6,4 m
Szerokość: 28 m
Pojemność: 3600 m pojemności frachtowej, 1200 osób, 263 kabin.

0 comments: