EUROPA,

Słowacja | Tartalandia, miejsce szalonej zabawy

22.9.23 mm 0 Comments

Słowacja wydaje się dość niepozornym krajem. To jednak złudzenie. Daje bowiem szansę zakosztować wypoczynku na iście europejskim, wysokim poziomie. Ot, choćby w znajdującym się tuż za naszą granicą, największym w Środkowej Europie parku rozrywki wodnej – Tatralandia.

Park wodny Tatralandia fot. Travelerdeluxe

Tatralandia usadowiona jest w Liptovie, na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara, z widokiem na monumentalny masyw  Zachodnich Tatr, stanowiących niepowtarzalny krajobraz i niezwykle piękne tło dla najoryginalniejszego z wakacyjnych wypoczynków. Pobyt w rodzinnym, całorocznym centrum rozrywki sprawi radość każdemu, łączy bowiem cechy obiektu rekreacyjnego, uzdrowiskowego oraz pielęgnacyjnego.
 

Aquapark dla całej rodziny

Sercem Aquaparku Tatralandia jest źródło wody termalnej, wypływającej z głębokości ponad 2500 m, o temperaturze 60,7 stopni C. Lecznicza woda termalna, wypełniająca baseny, ma pozytywny wpływ na układ kostno - szkieletowy oraz oddechowy.
Nie jest jednak Tartalandia miejscem, do którego przyjeżdża się leczyć. No, może nie jest jedynie takim miejscem. Tu przyjeżdża się bawić! A jest gdzie. 14 basenów: 10 całorocznych zakrytych i sezonowych oraz 28 rur i zjeżdżalni, z czego 6 jest całorocznych – łącznie ponad 1 800 m dróg do zjeżdżania z wliczeniem najdłuższej (Anakonda) i najbardziej stromej (Free Fall) zjeżdżalni na Słowacji i 12 zjeżdżalni z raftami.
 
Park wodny Tatralandia fot. Travelerdeluxe
 
Niepowtarzalne SPA - Saunowy Świat Celtów w podziemiach aquaparku oraz Wellness Paradise.
Tropical Paradise - Tropikalny raj, w którym dzięki unikalnej powłoce dachowej, możesz opalać się nawet w środku zimy! W Tropical Paradise to również klimat rodem z karaibów - prawdziwe palmy, stała temperatura 30°C, 2 baseny z krystaliczną wodą słodką, 2 baseny z wodą morską ogrzaną do 32 stopni, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji!
Kto ma ochotę na prawdziwy relaks, po wyczerpujących atrakcjach udać się może do prawdziwego raju, czyli Wellness Paradise, w którym w dobry nastrój wprawiają masaże, kąpiele, okłady, elektrolecznictwa i wielu zabiegów poprawiających nie tylko nasze ciało, ale także samopoczucie.
 

Wyjątkowe ZOO KONTAKT

Tuż przy Aquaparku Tatralandia, zaledwie 5 minut drogi autem z centrum Liptowskiego Mikułasza, przebywać można wśród zwierząt, które urodziły się w ludzkiej niewoli, i w naturze bez pomocy człowieka nie byłyby w stanie przeżyć. Wyjątkowe, rodzinne ZOO KONTAKT zamieszkuje 400 zwierząt ze 115 gatunków, od gatunków pospolitych po egzotyczne. Wyjątkowych przeżyć dostarcza podziwianie z bliska młodych drapieżników – niedźwiedzia, lwa, tygrysa, pumy, serwala i rysia. W wolierze przyglądać się można papugom, wiewiórkom susłom i i świstakom. Co więcej, można tu karmić i poznać z bliska życie makaków japońskich, małpy, koczkodana czy marmozety. Jest też możliwość przebywania wśród oswojonych kangurów.
 
KONTAKT ZOO fot. Travelerdeluxe

KONTAKT ZOO fot. Travelerdeluxe

Wycieczka tutaj wypełnia program rodzinny na cały dzień, poza ZOO jest tu bowiem mnóstwo atrakcji: kolejka dziecięca, łódki, trampolina, ogromna piaskownica i park miniatur.
ZOO jest otwarte przez 365 dni w roku.

 

Hurricane Factory - sztuka latania

Tuż obok parku wodnego jest jeszcze jedno interesujące miejsce, w którym poziom adrenaliny natychmiast wzrasta. 
Hurricane Factory fot. Travelerdeluxe
 
To Hurricane Factory, jedyny tunel aerodynamiczny na Słowacji , pozwalający spełniać marzenia o lataniu. Tu, w oszklonej komorze o średnicy 4,3 metra i niewiarygodnej wysokości 14 metrów, powietrze przepływa z prędkością do 270 km/h. entuzjaści sztuki latania wznoszą się w powietrze pod stałym nadzorem doświadczonych instruktorów. Minuta spędzone w Hurricane Factory jest równoważna skokowi samolotu z 4000 metrów. Latać może każda zdrowa osoba, która ukończyła 5 lat.
 

Noc w Holiday Village Tatralandia

Jak przedłużyć przyjemny pobyt w Tatralandii? Najlepiej spędzając noc lub kilka, w znajdującej się obok aquaparku Holiday Village Tatralandia. Można tu zamieszkać, a przy tym przeżyć kolejną przygodę, w jednej z kilku osad tematycznych, m.in. w Gazdowskim Dworze; Osadzie Indiańskiej, czy Romantycznym Ogrodzie. Każda z osad wyposażona jest nie tylko w niezbędną infrastrukturę gastronomiczno - sanitarną, ale też liczne atrakcje dostarczające rozrywki nieprzerwanie, nawet po całym dniu wodnych szaleństw.0 comments: