A380,

Flagowy samolot Emirates A380 powróci nad Perth

16.8.22 mm 0 Comments

Emirates ponownie wprowadzą swój flagowy samolot A380 do Perth, w ramach rozszerzania serwisu do Australii. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc w samolotach Emirates na trasie Dubaj - Perth – w każdym locie dostępnych będzie dodatkowo blisko 500 miejsc

EK420 z Dubaju wyruszy o 02:45, a do Perth dotrze o 17:20 tego samego dnia, natomiast lot EK421 wyruszy z Perth o 22:20, a do Dubaju dotrze o 05:25 następnego dnia. Codzienne połączenie A380 zastąpi istniejące połączenie realizowane Boeingiem 777- 300ER między Dubajem a Perth.

Linie Emirates z dumą świętują 20-lecie obsługi przestrzeni powietrznej i społeczności Perth, oferując niezrównane połączenie z Dubajem i całą globalną siatką przewoźnika.
 

20 lat lotów do Perth

Od czasu inauguracyjnego lotu do Perth w sierpniu 2002 r., linie Emirates przewiozły blisko 6 mln pasażerów na trasie między Perth a Dubajem, pokonując ponad 220 mln kilometrów w ramach ponad 24 000 lotów.

Początkowo były to loty cztery razy w tygodniu, ale przewoźnik rozszerzył działalność w Perth ze względu na duże zapotrzebowanie na podróże. W maju 2003 r. połączenie stało się codzienne, a w lutym 2006 r. otwarto pierwszą poczekalnię Emirates w Perth.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na ofertę premium, Emirates wprowadziły w marcu 2008 r. charakterystyczne apartamenty klasy pierwszej, które zostały rozszerzone na wiele połączeń. Linie po raz pierwszy wylądowały swoim flagowym samolotem A380 w maju 2015 r., podkreślając swoje stałe zaangażowanie na rynku.

Emirates od dawna wspierają również instytucje artystyczne, kulturalne i sportowe w Australii Zachodniej, inwestując w wiele inicjatyw.

Również Emirates SkyCargo w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju lokalnej gospodarki, eksportując mięso, owoce i warzywa oraz sprzęt górniczy w ramach globalnej siatki połączeń obejmującej Bliski Wschód, Europę i nie tylko.
 

Popyt na podróże

Linie Emirates odnotowały silny wzrost liczby rezerwacji pasażerskich do i z Australii, przy znacznym popycie we wszystkich kabinach, zwłaszcza po wprowadzeniu klasy ekonomicznej premium, która po raz pierwszy pojawiła się 1 sierpnia na jednym z codziennych połączeń do Sydney.

Europejskie lato było największą siłą napędową popytu Emirates, a europejskie miasta stanowią 8 z 10 miejsc, do których latają obecnie Australijczycy. Na czele listy znajduje się Wielka Brytania, a następnie Włochy, Francja, Grecja i Irlandia, które tworzą pierwszą piątkę. Hiszpania, Liban, Niemcy, Holandia i Turcja uzupełniają pierwszą dziesiątkę.

Wielu pasażerów Emirates korzysta z podróży z międzylądowaniem, a linie odnotowały znaczny wzrost liczby pasażerów, którzy skorzystali z krótkiego postoju w Dubaju. Dubai Experience, który został uruchomiony w kwietniu na 20 rynkach, w tym w Australii, pomaga pasażerom odkryć wszystkie atrakcje Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

0 comments: