Dubaj,

Dubaj hitowym kierunkiem turystcznym. W pierwszej połowie roku miasto odwiedziło 7,12 mln gości

16.8.22 mm 0 Comments

Dubaj wyrasta na najpopularniejszy cel wakacyjnych podróży. 7,12 mln turystów z całego świata spędziło w Dubaju przynajmniej jedną noc w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku. Jest to wzrost o ponad 183 proc w porównaniu do 2,52 mln turystów, którzy odwiedzili Dubaj w analogicznym okresie 2021 roku.


Wzrostowy trend obserwowany w pierwszym półroczu 2022 roku sprawia, że miasto jest na najlepszej drodze do osiągnięcia celów turystycznych na rok 2022 i kolejne lata, a ponadto umacnia swoją pozycję popularnego na całym świecie kierunku podróży.
 
Jego Wysokość Szejk Hamdan ibn Muhammad ibn Raszid Al Maktum, Książę Dubaju i przewodniczący Rady Wykonawczej Dubaju, powiedział: 
- Wizja Jego Wysokości Szejka Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emira Dubaju, aby uczynić Dubaj miastem przyszłości i najlepszym na świecie miejscem do życia, pracy i inwestowania, spowodowała odrodzenie sektora turystycznego w Dubaju. Wzrost liczby turystów świadczy o tym, że gospodarka emiratu jest prężna i dynamiczna. Wizja Jego Wysokości umożliwiła stworzenie stabilnych fundamentów ekonomicznych oraz powstanie dynamicznego ekosystemu biznesowego, dzięki czemu Dubaj stał się wiodącym globalnym centrum dla wielu sektorów. Gwałtowny wzrost liczby zagranicznych turystów sprawia, że Dubaj jest bliski osiągnięcia ambitnego celu, jakim jest zdobycie pozycji najczęściej odwiedzanego miejsca na świecie. W nadchodzących latach Dubaj będzie się dalej rozwijał jako kierunek, który ma wiele atrakcyjnych propozycji dla turystów z całego świata.
 
Liczba turystów odnotowana w pierwszym półroczu 2022 roku była zbliżona do liczby turystów w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku, kiedy Dubaj odwiedziło 8,36 mln turystów.
Największe na świecie obłożenie hoteli
Średnie obłożenie w branży hotelarskiej w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku wyniosło 74%, co jest jednym z najwyższych wyników na świecie, w porównaniu do 62% w pierwszym półroczu 2021 roku.
Wynik ten zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ został osiągnięty pomimo wzrostu liczby pokoi o 19% w analogicznym okresie 2019 roku.

Obiekty hotelowe w Dubaju zapewniły łącznie 18,47 mln noclegów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, co stanowi wzrost o 30,4% rok do roku i wzrost o 18% w stosunku do okresu przed pandemią w pierwszej połowie 2019 roku.

Niezmienna atrakcyjność Dubaju w oczach świata

Najnowsze dane świadczą o tym, że Dubaj niezmiennie cieszy się popularnością jako miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Potwierdza to również pierwsze miejsce Dubaju jako najpopularniejszego kierunku podróży na świecie w rankingu Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2022. Obecnie, gdy większość miejsc ponownie otworzyła się na turystów, Dubaj pozostaje również jednym z najbardziej atrakcyjnych miast pod względem międzynarodowych podróży, biznesu i eventów. Bardzo obiecujące wyniki branży przypisuje się przede wszystkim ogromnemu sukcesowi sześciomiesięcznej wystawy Expo 2020 w Dubaju, która zakończyła się 31 marca tego roku i przyciągnęła ponad 24 mln odwiedzających.0 comments: