Crowne Plaza Warsaw,

Hotel Crowne Plaza Warsaw-The HUB świętuje rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

31.7.22 mm 0 Comments

Zbliża się szczególny dzień dla Warszawy – 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, hotel Crowne Plaza Warsaw-The HUB, który mieści się przy rondzie Daszyńskiego w północnym Śródmieściu, nieopodal Muzeum Powstania Warszawskiego, przyłącza się do obchodów, przygotowując szereg edukacyjno- informacyjnych wydarzeń.

Hotel Crowne Plaza Warsaw

 – To dla nas bardzo ważne by okazać szacunek temu wyjątkowemu świętu stolicy Polski. Bez oceny, ale z poczuciem odpowiedzialności, za pamięć tych, którzy stracili życie w walkach, i tych, którzy przeżyli – mówi dyrektor generalny Crowne Plaza Warsaw-The HUB, Marcin Szymfel i podkreśla: – Ze względu na lokalizację hotelu, czujemy szczególną potrzebę, aby szerzyć świadomość i wiedzę o tym szczególnym historycznym wydarzeniu nie tylko wśród naszych gości.

Już od 28 lipca do końca sierpnia, w każdym pokoju hotelu Crowne Plaza, codziennie pojawiać się będą kartki z kalendarza, opisujące wydarzenia z powstania, dzień po dniu.
Na najmłodszych gości czekać będą książeczki: „Jak narysować Łączniczkę?”, “Jak narysować Zawiszaka?” i “Jak narysować Liberatora?” – oficjalne, edukacyjne publikacje wydane przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Oprócz tego, w hotelowym lobby zostanie otwarta wystawa prezentująca najważniejsze zdjęcia z powstania i kluczowe historyczne informacje. Co więcej, w recepcji będą dostępne liczne broszurki w języku polskim i angielskim, o tym historycznym wydarzeniu.
Ponadto w Sali Alameda, do dyspozycji gości uruchomione zostanie „Kino Powstańcze”, w którym wyświetlane będą archiwa filmowe przygotowane przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jedną z najważniejszych części tegorocznych obchodów będą, jak co roku, wizyty Powstańców w hotelu Crowne Plaza. 1 sierpnia, Powstańcy ze Zgrupowania AK „GURT” i Harcerskiej Baterii Artylerii Przeciwlotniczej „Żbik” wraz z opiekunami, tradycyjnie zasiądą do obiadu przygotowanego specjalnie dla nich w skybarze The Roof. To żołnierze tych formacji walczyli w okresie Powstania Warszawskiego w północnym Śródmieściu.
Warto wspomnieć, że o godzinie 15:00, w dniach: 13, 20 i 27 sierpnia zaplanowane zostały wykłady o Powstaniu Warszawskim.
Nie zabraknie też wyjątkowych, wizualnych niespodzianek! 1 sierpnia, taras The Roof, który znajduje się na ostatniej kondygnacji hotelowego budynku, zostanie podświetlony w barwach biało-czerwonych!


0 comments: