Dubaj,

Dubaj najpopularniejszym kierunkiem podróży na świecie

28.7.22 mm 0 Comments

Dubaj znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu TikTok Travel Index 2022 jako najpopularniejszy kierunek podróży na świecie. Klasyfikację popularnych miejsc ustalono na postawie analizy aplikacji do udostępniania krótkich filmów.

Miasto w Emiratach zajęło pierwsze miejsce w rankingu TikTok Travel Index 2022

W badaniu hashtagów dotyczących miejsc podróży używanych na TikToku Dubaj zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Nowy Jork i Londyn, które znalazły się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.
Badanie TikTok Travel Index 2022, zrealizowane przez przechowalnię bagażu Bounce, wykazało, że posty zawierające hashtag #Dubai miały 81,8 mld wyświetleń na TikToku. Nowy Jork miał 59,5 mld wyświetleń, a Londyn – 36,8 mld.
 
"Dubaj to synonim bogactwa i luksusu. Miasto stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla urlopowiczów, którzy chcą cieszyć się słońcem w wielkim stylu" – czytamy w badaniu. „W ultranowoczesnym Dubaju znajdziemy jedne z najbardziej oszałamiających dzieł architektury na świecie, jak na przykład najwyższy budynek na Ziemi – Burdż Chalifa”.
Badanie zostało opracowane na podstawie analizy liczby wyświetleń uzyskanych na TikToku przez 140 różnych miast, a następnie wyłoniono listę 50 najpopularniejszych miejscowości.
W pierwszej dziesiątce znalazły się także Stambuł na czwartym miejscu oraz Paryż na piątym. Szóste, siódme i ósme miejsca zajmują odpowiednio miasta amerykańskie: Miami, Los Angeles i Chicago. Listę najpopularniejszych miejsc podróży zamykają Toronto na dziewiątej i Madryt na dziesiątej pozycji.

10 najbardziej popularnych miast w rankingu TikTok Travel Index 2022:

Dubaj, ZEA – 81,8 mld wyświetleń
Nowy Jork, USA – 59,5 mld wyświetleń
Londyn, Wielka Brytania – 36,8 mld wyświetleń
Stambuł, Turcja – 34 mld wyświetleń
Paryż, Francja – 33 mld wyświetleń
Miami, USA – 24,6 mld wyświetleń
Los Angeles, USA – 20,8 mld wyświetleń
Chicago, USA – 17,9 mld wyświetleń
Toronto, Kanada – 17,1 mld wyświetleń
Madryt, Hiszpania – 16 mld wyświetleń
0 comments: