Amrum co zobaczyć,

Amrum | Niemiecka wyspa na Morzu Północnym. Raj otwarty dla każdego

30.6.20 mm 0 Comments


Choć niemieckie wyspy bardzo się różnią, jedno je łączy – można tu odnaleźć smak prawdziwego szczęścia. Niezwykłe piękno przyrody, przyjazne miejsca wypoczynku dla rodzin lub miejsca spotkań osób cieszących się radością życia i kochających morze.

 

Wyspy na Morzu Północnym – bezgraniczna swoboda dla każdego

Amrum

Niemieckie wyspy na Morzu Północnym zachwycają niekończącymi się plażami i niezwykłą przyrodą. Położone w samym środku Morza Wattowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kuszą wspaniałym klimatem, zapraszając do relaksu i aktywnego wypoczynku. Na gości czekają najlepsze hotele i pensjonaty, obiekty gastronomiczne z doskonałą kuchnią i wielkie imprezy sportowe na najwyższym poziomie.

 

Amrum 

Północnofryzyjska wyspa Amrum należy do najpiękniejszych miejsc turystycznych w Szlezwiku-Holsztynie. Morze Północne, świeże powietrze, watt i niekończąca się plaża zapraszają zarówno osoby szukające spokoju, jak i amatorów aktywnego wypoczynku.

Amrum zajmuje powierzchnię 20,46 km² i jest dziesiątą co do wielkości niemiecką wyspą. Leży w samym środku Parku Narodowego Szlezwicko-Holszyńskiego Morza Wattowego. Jej bezbrzeżnie szeroka plaża „Kniepsand” oferuje niemal nieograniczoną swobodę dla amatorów sportów wodnych i morskich kąpieli. Piaszczysta plaża ma długość dziesięciu kilometrów a szerokość prawie półtora kilometra w najszerszym miejscu. Jest niemal tak duża, jak cała wyspa, której szerokość wynosi łącznie dwa i pół kilometra. Przy sile wiatru 6 Amrum oferuje perfekcyjne warunki do profesjonalnego uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i kiteboardingu. Wyczyny na wodzie można obserwować również z góry z wysokości ponad 63 m nad poziomem morza. Udostępniona do zwiedzania latarnia morska w Amrum to najwyższa latarnia na wybrzeżu Morza Północnego.

Poza możliwościami aktywnego wypoczynku Amrum oferuje niezwykłe spektakle natury – bogaty w pożywienie watt przyciąga tysiące ptaków nadmorskich, zamieszkujących wyspę w sezonie lęgowym. Gdy podczas odpływu watt wysycha, a morze na kilka godzin znika, można wędrując wattem przejść z Amrum na sąsiednią wyspę Föhr lub odwrotnie, stając się przy tym prawdziwym obserwatorem ptaków. Na Amrum warto się wybrać niezależnie od pory roku. Gdy robi się chłodniej, tu staje się dopiero naprawdę przyjemnie. W pięciu wsiach można wynająć piękne, kryte strzechą fryzyjskie chaty lub skorzystać z oferty hoteli SPA. Licznych turystów ściągają rybne restauracje, a kto lubi surowe fryzyjskie klimaty, powinien spędzić wieczór w prawdziwej żeglarskiej knajpie.

Atrakcje w okolicy

 Szlak rowerowy wybrzeżem Bałtyku 
 
 Föhr – wakacje w rytmie przypływów i odpływów

 Park Narodowy Szlezwicko-Holsztyńskie Morze


0 comments: