Podróże,

Słowenia – droga do zdrowia i dobrego samopoczucia

6.12.19 mm 0 Comments

Ponad sto naturalnych źródeł termalnych czyni ze Słowenii prawdziwą oazę zdrowia.


Bogactwo wód leczniczych plasuje kraj wśród światowych liderów balneoterapii. Piętnaście uzdrowisk objętych jest patronatem Stowarzyszenia Słoweńskich Spa, wszystkie jednak działają w oparciu o lokalne zasoby, profesjonalną wiedzę i najnowsze technologie. Goście słoweńskich centrów odnowy biologicznej są więc na świetnej drodze do zyskania zdrowia i witalności.


fot. slovenia.info

Wszystko zaczyna się od zdrowej wody


Według opowieści i legend ludowych, zdrowe wody/ źródła Słowenii mają szereg specjalnych właściwości. Krajowe źródła mineralne i termalne, znajdujące się głównie w panońskiej części Słowenii, występują również na wybrzeżu oraz w otoczeniu alpejskiego świata, a ich pozytywny wpływ na zdrowie i wellbeing został udowodniony. Do najbardziej wyjątkowych wód mineralnych zalicza się Donat Mg z Rogaška Slatina, znany z wysokiej zawartości magnezu. Mineralna woda z Radenci ma również jeden z najwyższych poziomów CO₂ w Europie. Region Pomurje, bogaty w naturalne źródła mineralne i termalne, oferuje czarne i paraffin thermal-mineral waters at the surface of the earth’s depths. Moc takich leczniczych wód jest wykorzystywana w różnych terapiach, w tym kąpielach, masażach i zabiegach kosmetycznych.

Region Pomurje, bogaty w naturalne źródła mineralne i termalne, oferuje czarne i parafinowe wody termalno-mineralne na powierzchni głębin ziemi.

0 comments: