co zobaczyć w Słowenii,

Słowenia - prosty sposób na zwiedzanie kraju

25.6.18 mm 0 Comments


Dla wielu turystów pierwsza wizyta w Słowenii jest punktem na trasie do obranego, wakacyjnego celu. Zatrzymują się tu na chwilę, by podziwiać malownicze krajobrazy i zabytkowe miasta. Przyjeżdżając tu raz, Słowenia zapada w pamięć na długo. W 2018 roku zmieniają się warunki zakupu winiet, co sprawi, że jeszcze więcej osób zdecyduje się odwiedzić najpiękniejsze miejsca tego różnorodnego kraju.


Słowenia co zobaczyć, Słowenia autostrady ceny
Słowenia

W 2018 roku turystów pozytywnie zaskoczą zmiany dotyczące winiet na słoweńskie autostrady. Przedstawiając dowód zakupu tygodniowej lub miesięcznej winiety otrzymuje się możliwość na zwiedzanie zabytków w Lipicy, Mariborze, Ptuju, a także Zamku Predjama i Jaskini Postojnej. Warto poznać szczegóły promocji i… zacząć planować podróż!


Zakup winiety = zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Słowenii!


Kampania skierowana jest do wszystkich turystów europejskich zmierzających w kierunku Morza Adriatyckiego i Bałkanów samochodami, z przyczepami kempingowymi i na motocyklach. Daje wyjątkową szansę na atrakcyjny cenowo postój w Słowenii i zobaczenie miejsc znanych na całym świecie.

Aby ułatwić dostęp do informacji, strony dotyczące akcji zostały przetłumaczone również na języki: niemiecki, włoski, węgierski, czeski i polski. Uruchomiono również kampanię na portalu TripAdvisor oraz w mediach społecznościowych. Zostało wysłanych także ponad 6,5 miliona emaili. W głównych punktach sprzedaży winiet są także dystrybuowane ulotki informujące o promocji. 


Słowenia atrakcje


Ptuj - najstarsze miasto w Słowenii i Kurentovanje wpisane na listę UNESCO.Ptuj jest jednym z najstarszych miast Słowenii - jego historia sięga epoki kamienia łupanego, a Kurentovanje to słowiański obyczaj ludowy w czasie karnawału, podczas którego świętuje się nadejście wiosny i wyprasza złe, zimowe duchy. Nazwa odnosi się do głównej postaci święta w charakterystycznym futrzanym kostiumie, zwanej Kurent lub Korent - symbolizującej moc płodności, rozrodu i szczęścia oczekiwanego nadchodzącą wiosną. Zakup winiety zapewnia bezpłatny wstęp do Muzeum Regionalnego Ptuj-Ormož, najpopularniejszej winnicy i do klasztoru Dominikanów.


Winiarskie tradycje w Mariborze


Maribor jest drugim co do wielkości miastem Słowenii. Nosił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Usytuowany w jednym z najlepszych regionów winiarskich w kraju, przyciąga możliwością odwiedzenia najstarszej winorośli na świecie. Nadal produkuje się tu czerwone winogrona Žametovka. Niezwykłego trunku można spróbować w Dniu Świętego Marcina podczas Old Vine Festival odbywającego się w listopadzie. 
Zakup winiet zapewni zwiedzającym szereg atrakcji w Mariborskim Muzeum Regionalnym, Old Wine House, a także zniżki w restauracji i lodziarni. Dodatkowo, chętni mogą skorzystać z darmowej jazdy na pojeździe elektrycznym Maister oraz odbyć przejażdżkę na malownicze Wzgórza Pohorje.


Jaskinia Postojna i Zamek Predjama


Predjama figuruje na liście Rekordów Świata Guinnessa jako największy zamek jaskiniowy na świecie! Znajdująca się w pobliżu jaskinia jest jedną z najczęściej odwiedzanych jaskiń turystycznych w Europie. Ma też długą tradycję: w tym roku obchodzi 200. rocznicę otwarcia dla zwiedzających! Przy zakupie winiety, otrzymuje się 4 bezpłatne wejściówki na wystawę Expo Postojna Cave Karst.


Malownicza stadnina koni Lipica


Romantyczna przejażdżka zaprzęgiem po najpiękniejszych uliczkach, spacer malowniczymi dróżkami wśród natury, białe klacze na zielonym pastwisku.… To tylko niektóre z atrakcji, które zachęcają do zatrzymania się w Lipicy. Malownicza stadnina przyciąga coraz więcej turystów.

0 comments: