atrakcje Schwarzwaldu,

Niemcy | Wypoczynek w Schwarzwaldzie

6.2.18 mm 0 Comments


Zima w Schwarzwaldzie jest gwarancją wspaniałego wypoczynku. Ponad 70 szczytów do 1493 metrów wysokości zapewnia odpowiednie warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności - zimowe wędrówki, sanki, czy narty. Schwarzwald to wymarzony region na wypoczynek z dziećmi - łagodne trasy zjazdowe, tory saneczkowe do 200 m długości oraz bogata oferta apres-ski nie pozostawiają miejsca na nudę.Wielki obszar chroniony Park Narodowy Schwarzwald zachwyca gości swym pierwotnym pięknem. Przemierzając zielone lasy, można podziwiać dziką przyrodę i rozległe widoki.

 

Schwarzwald, Niemcy, atrakcje Schwarzwaldu, co robić w Schwarzwaldzie,Schwarzwald z dziećmi, Park Narodowy Schwarzwald, Podróże, góry, atrakcje Schwarzwaldu,  Wodospady,
fot. germany.travel

Liczący 10 000 hektarów park leży w Badenii-Wirtembergii na terenie parku krajobrazowego Środkowo-Północnego Schwarzwaldu. Wznoszące się na wysokość ponad 1000 metrów góry zapewniają zapierające dech w piersiach widoki na równinę Renu oraz łańcuchy wzgórz Schwarzwaldu. Wsłuchując się w szemranie górskich strumieni i patrząc na promienie słońca, przebijające się przez korony drzew i padające na poszycie leśne, nie sposób nie zachwycić się pięknem stuletnich lasów i malowniczych górskich pastwisk.

Nieoswojona przyroda


Unikalną cechą tego parku narodowego jest to, że niektóre obszary rozwijają się bez ingerencji człowieka już od ponad 100 lat. Wszystkie żyjące tu gatunki zwierząt i roślin to elementy autentycznej, nienaruszonej przyrody. Aby je poznać, najlepiej rozpocząć od samego środka, czyli od miejscowości Baiersbronn.


Idealne miejsce dla spragnionych wiedzy


Podczas licznych wycieczek, tras z przewodnikiem i imprez można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat lasu. Podczas wyprawy z przewodnikiem ścieżką Lotharpfad lub wycieczki do Wodospadów Wszystkich Świętych można dowiedzieć się wiele o tym unikalnym biotopie.


Wycieczki na wodzie i lądzie


Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają nie tylko ścieżki edukacyjne, szlaki piesze i rowerowe, jak chociażby piękny szlak widokowy Schwarzwald Panorama-Radweg. Fascynujące atrakcje dostarczą wielu niezapomnianych przeżyć: fani raftingu będą mogli poczuć na twarzy zimną, spienioną wodę rzeki Murg. A na torze w Baiersbronn śmiałkowie poczują wyjątkowy przypływ adrenaliny zjeżdżając górskim trójkołowcem.

Park Narodowy Szwarcwald

Atrakcje
Liczący ponad sto lat rezerwat ścisły

Aktywny wypoczynek
Wyprawy z przewodnikiem, rafting, tor z trójkołowcami górskimi, sporty zimowe, turystyka piesza, turystyka rowerowa

Krajobrazy
Lasy, wrzosowisko, jeziora, torfowiska

Osoba kontaktowa w sprawie wypoczynku dla osób niepełnosprawnych
Hans-Peter Matt
E-mail: matt@mahp.de
Tel.: +49 (0)7832 994296

Dojazd
Najbliższy dworzec ICE: Baden-Baden (36 km)
Najbliższe duże miasto: Karlsruhe (80 km)

0 comments: