alkazar w Sewilli,

Hiszpania | Sewilla i jej wszystkie atrakcje

18.12.17 mm 0 Comments

Położona nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir Sewilla została wybrana przez Lonely Planet na pierwsze miasto do odwiedzenia w 2018 roku. Miasto zawdzięcza to bogatej spuściźnie arabskiej oraz korzyściom płynącym z bycia prosperującym portem handlowym w kontakcie z obiema Amerykami.

Andaluzyjska stolica zachwyca nie tylko architekturą i zabytkami, ale i radosnym zgiełkiem panującym na ulicach i placach tworzących jej starówkę,(gdzie położony jest interesujący kompleks budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz pełnymi autentycznego lokalnego klimatu dzielnicami: Triana czy La Macarena.


Sewilla, położona na brzegiem rzeki Gwadalkiwir, odziedziczyła bogatą spuściznę arabską oraz korzyści płynące z bycia prosperującym portem handlowym w kontakcie z obiema Amerykami.   Andaluzyjska stolica zachwyca radością i zgiełkiem panującym na wszystkich ulicach i placach tworzących jej starówkę, gdzie położony jest interesujący kompleks budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz pełne ludowego klimatu dzielnice: Triana czy La Macarena.  

Sewilla, jako ważny ośrodek biznesu i usług w południowej części półwyspu, dysponuje szeroką ofertą miejsc hotelowych rozmieszczonych wzdłuż i wszerz starówki, pozwalających na poznawanie niezliczonych atrakcji, które kryje w sobie to miasto. Muzea i centra sztuki, parki tematyczne, kina, teatry i sale imprezowe to tylko niektóre z nieograniczonych możliwości rozrywki, które zapewnia tak duże miasto jak Sewilla. Nie zapominajmy także o licznych kawiarnianych ogródkach, knajpkach, barach, gdzie można praktykować jedną z najbardziej zakorzenionych i smakowitych tradycji miasta: “tapeo”.

Królewski Alkazar
Arena walki byków La Maestranza

Kolejnym dobrym powodem do odwiedzenia andaluzyjskiej stolicy są jej święta. Obchody Wielkiego Tygodnia i Kwietniowy Festyn, uznane za atrakcje turystyczne o znaczeniu międzynarodowym, są odzwierciedleniem dewocji i folkloru mieszkańców Sewilli, zawsze otwartych i serdecznych dla gości. Sewilla oferuje jednak wiele więcej możliwości, służąc za punkt, z którego można wyruszyć na zwiedzanie prowincji po wielorakich szlakach kulturowych, do których zaliczają się Betycki Szlak Rzymski czy szlak Washingtona Irvinga.   Można także poznać ogromne bogactwo przyrodnicze regionu położonego między dwoma kontynentami, kryjącego skarby, którymi bez wątpienia są Park Narodowy Doñana, wpisany na listę światowego dziedzictwa i rezerwatów biosfery UNESCO, czy obszar chronionego krajobrazu Sierra Norte. Stanowią one idealne tło do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów pod gołym niebem, włącznie z turystyką górską, przejażdżkami konnymi czy jazdą na rowerze. Natomiast, jeśli uprawianym przez nas sportem jest golf, w pobliżu miasta Sewilla położone są cztery wspaniałe pola golfowe.


0 comments: