bezpośredni lot,

LOT: Bezpośrednio z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago

7.7.17 mm 0 Comments


LOT poszerza siatkę połączeń. Linie lotnicze otworzyły właśnie nowe połączenia dalekiego zasięgu – z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Oba ruszą już w maju 2018 roku. W ten sposób polski przewoźnik odpowiada na ogromne zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy między Węgrami a USA.


fot. LOT
 

Rejsy do Nowego Jorku będą wykonywane 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele), a do Chicago LOT poleci z Budapesztu 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Oba połączenia są całoroczne, a bilety są już w systemach sprzedaży. Uruchomienie bezpośrednich rejsów między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago oznacza, że na lotnisku w Budapeszcie na stałe zostanie zbazowany jeden z Dreamlinerów LOT-u.

Ostatni raz Węgry miały bezpośrednie połączenie z USA w 2011 roku. Od tego czasu, mimo braku bezpośrednich rejsów, liczba pasażerów podróżujących z Budapesztu do USA nieustannie rośnie tworząc ogromny, niezagospodarowany dotąd rynek.

- Między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago podróżuje rocznie ponad 165 tysięcy osób. Dziś przesiadają się głównie we Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie czy Londynie, co znacznie wydłuża ich podróż. Wierzymy, że mieszkańcy Budapesztu i okolic zasługują na lepszy produkt i dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu bezpośrednich połączeń między Węgrami a USA. Nasza strategia zakłada wykorzystanie każdej okazji biznesowej, a takiego potencjału nie wolno nam zmarnować – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Jak wykazują dokładne analizy przeprowadzone przez LOT, z bezpośrednich połączeń z Budapesztu będą korzystać nie tylko mieszkańcy węgierskiej stolicy, ale również innych węgierskich miast, wschodniej Austrii, Słowacji, zachodniej Rumunii czy państw bałkańskich. W odległości zaledwie dwóch godzin jazdy samochodem od budapesztańskiego lotniska mieszka ponad 8 mln mieszkańców i to wszystkim im dedykowane są nowe połączenia.

- Zarówno w Nowym Jorku jak i Chicago mieszka wiele osób pochodzących z tej części Europy. Rozwijają się też relacje gospodarcze. Nowe bezpośrednie połączenia z pewnością będą stanowić dodatkowy impuls dla wzrostu zarówno liczby pasażerów jak i przewozów cargo – mówi Milczarski. „Co ważne oferta połączeń atlantyckich z Budapesztu będzie uzupełnieniem oferty połączeń z Warszawy, ale nie będzie z nią bezpośrednio konkurować – dodaje.
 

- Jesteśmy dumni będąc pierwszą bazą Polskich Linii Lotniczych LOT poza granicami Polski z której uruchomione zostaną dwa kluczowe atlantyckie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. To bez wątpienia historyczny moment dla wszystkich trzech krajów – Polski, Węgier i USA oraz wspaniała wiadomość dla pasażerów zarówno z Węgier jak i ze Stanów Zjednoczonych – mówi Jost Lammers, prezes Budapest Airport. „Nasze analizy rynkowe wyraźnie pokazały, że bezpośrednie połączenie pomiędzy najważniejszymi miastami położonymi na Wschodnim Wybrzeżu, w środkowo-zachodniej części USA a Budapesztem mają ogromny potencjał i będą cieszyły się popularnością pośród wszystkich pasażerów, zarówno podróżujących w klasie ekonomicznej jak i klasie biznes. Połączenia lotnicze obsługiwane przez nowoczesne Boeingi 787 Dreamliner pozwolą także na rozwinięcie przewozu cargo co niewątpliwie wpłynie na rozwój biznesu – dodaje.

W konferencji prasowej ogłaszającej nowe połączenia wzięli udział przedstawiciele polskiego i węgierskiego rządu, w tym Mateusz Morawiecki, Wicepremier oraz Minister Finansów i Rozwoju oraz Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier Péter Szijjártó. Obaj podkreślili znaczenie nowych połączeń dla rozwoju gospodarczego zarówno Węgier jak i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

- Polskie Linie Lotnicze LOT są dziś najdynamiczniej rozwijającym się przewoźnikiem w Europie – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. - Uruchomienie bezpośrednich połączeń z Budapesztu do USA to drugi, po inwestycji w estońską linię Nordica,  ważny krok w kierunku konsolidacji rynku lotniczego w  Europie Środkowo-Wschodniej przez LOT. To pokazuje, że w naszym regionie drzemie największa siła mogąca zmienić dotychczasowy krajobraz europejskiego rynku lotniczego. Polski przewoźnik odgrywa coraz istotniejszą rolę w zapewnianiu mieszkańcom regionu lepszych i większych możliwości podróżowania. Bardzo się cieszę się, że LOT zdecydował się wypełnić dużą lukę rynkową właśnie na Węgrzech, bo dzięki temu relacje gospodarcze naszych krajów staną się jeszcze silniejsze – dodał polski Minister Finansów i Rozwoju.

Połączenia między Budapesztem a Nowym Jorkiem a Chicago realizowane będą wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, najbardziej zaawansowanymi technologicznie samolotami świata. Na pokładzie Dreamlinera pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class.

Po uruchomieniu połączeń między Węgrami a USA LOT będzie obsługiwał w sumie 8 połączeń do Ameryki Północnej, w tym 7 do USA. Uruchomienie rejsów z Budapesztu to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT, która oprócz budowania silnego węzła przesiadkowego w Warszawie zakłada również wykorzystanie potencjału rynkowego w wybranych bezpośrednich połączeniach point-to-point.

Bilety na rejsy między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

0 comments: