Bałtyk,

Władysławowo: Ekskluzywny Resort Gwiazda Morza

18.5.17 mm 0 Comments


Resort, w którego skład wchodzą dwa wcześniej oddane (2013 i 2015 rok) budynki apart hotelowe rozbudowywany jest o ekskluzywny hotel, który zostanie oddany do użytku w I kw. 2019 r. Resort swoją propozycję i formułę „mistrzowie aktywnego wypoczynku” kierować będzie do dynamicznych ludzi, ceniących prestiż i modną architekturę, a poziomem projektu doskonale wypełni lukę w ofercie nadmorskich kurortów. Przygotowywany jest w standardzie czterech gwiazdek przez krakowską pracownię architektoniczną Iliard, która zdobyła szereg nagród i wyróżnień za przygotowywane przez siebie projekty hoteli, budynków biurowych i ich wnętrz.Gwiazda Morza

Gwiazda Morza

Gwiazda Morza

Gwiazda Morza

Jak mówi główny architekt obiektu p. Łukasz Koziana:  
- Hotel prezentuje nowoczesne kierunki w planowaniu funkcjonalnym. Wnętrza są obrazem różnorodnych potrzeb wymagających klientów. Łączenie, przeplatanie się, różnorodność planowana na dużych otwartych i jasnych przestrzeniach jest myślą przewodnią konceptu. To one mają wprowadzić klimat i życie do hotelu. Dadzą możliwość niczym nieskrępowanego wglądu w sąsiadującą „twarzą w twarz” nadmorską przyrodę.

Położenie i oferta

Resort położony jest nad otwartym morzem, w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Od plaży hotel dzieli jedynie 120 metrów spacerem przez wydmowy las i funkcjonująca już hotelową strefę relaksu i zabaw dla dzieci..
Głównym motywem przewodnim oferty hotelu będzie aktywność ruchowa, relaks i odnowa biologiczna. Na poziomie -1 przygotowywana jest strefa z dwoma basenami, jacuzzi, profesjonalna strefa saunarium oraz klub fitness i siłownia z bezpośrednim wyjściem do hotelowego parku. Ekskluzywne przestrzenie z przeszkloną fasadą strefy basenów z widokiem na las nadmorski i profesjonalna kadra trenerów personalnych pozwolą gościom hotelowym na pełną regenerację fizyczną w czasie ich pobytu w hotelu. Dużą atrakcją hotelu będzie przeszklona ścianka wspinaczkowa, wiodąca ku górze przez cztery kondygnacje hotelu, której punkt szczytowy znajdzie się na otwartym tarasie widokowym hotelowego dachu. Na kondygnacjach 2 i 3 przygotowywane jest SPA - zespół gabinetów kosmetycznych i odnowy biologicznej.
Charakter projektu

Estetyka wnętrz hotelu ma spełniać wymagania najbardziej wymagających klientów. Łukasz Koziana podkreśla wyjątkowy charakter projektu wnętrz:  
 - Stylistyka wnętrz to nieformalny, prosty, ciepły i przyjazny klimat, w którym znajdują się naturalne polskie gatunki szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamienia, beton, len, kamionka, miedź. Stosujemy te materiały, bo mając wiedzę o rzemiośle, metodach obróbki i ich stosowania, przygotowujemy projekt, który ma zachwycić swoim poziomem. We wnętrzach odczuwalny jest skandynawski nurt, który z polskimi materiałami i polskimi projektantami mebli będzie prezentował się spójnie. Dziś Goście hotelowi szukają miejsca gdzie mogą się identyfikować z ich indywidualnym sposobem spędzania czasu. Dlatego znajdą w Gwieździe Morza strefy „chillout” z wygodnymi intymnymi strefami, które będą dawały okazję do wspólnego biesiadowania przy potężnych stołach. W hotelu znajdzie się także wolnostojący bar z recepcją, otwarta na salę restauracyjną kuchnia, stanowisko do gotowania na żywo, otwarte palenisko …i wiele innych atrakcji. Odkrywanie przez Gości hotelu, krok po kroku, będzie dla nich dużą przyjemnością.

Inwestor w bardzo przemyślany sposób zaplanował koncepcję wystroju wnętrz tak, aby goście hotelowi czuli się komfortowo nie tylko w częściach wspólnych hotelu, ale również w pokojach, w których będą odpoczywali. Projektant następująco scharakteryzował swoją wizję: pokoje zaprojektowane są tak, aby z jednej strony wypełniać rygorystyczne i, wydawać się może, bezkompromisowe zasady ich projektowania, a z drugiej zaskakiwać zupełnie indywidualnym, niespotykanym wyglądem, dostosowanym do różnych gustów i upodobań. Klienci w pokojach znajdą miejsca do ćwiczeń, duże okna i lustra, dzieci miejsca do zabawy, rodziny stoły do wspólnie spędzanych chwil. W hotelu wiele pokoi posiada przeszklone łazienki gwarantujące maksimum przestrzeni, wolnostojące wanny w częściach nocnych, indywidualne sauny i duże balkony oraz tarasy z osłonami od wiatru i upalnego słońca.0 comments: