Austria,

Lodowiec, góry i jezioro, czyli idealny urlop w regionie Zell am See-Kaprun

4.5.17 mm 0 Comments

Po co wybierać, skoro można mieć wszystko naraz? Zell am See-Kaprun w sercu austriackich Alp to prawdziwy urlopowy raj. 

Tu spełniają się marzenia – miłośników wędrówek i wspinaczek, rodzin i par, rowerzystów oraz downhillowców, łowców adrenaliny, smakoszy, amatorów jogi i zapalonych golfistów. Kto ceni sobie różnorodność, pokocha Zell am See – to raj dla wszystkich, którzy nie lubią kompromisów.


Zell am See

Zell am SeeZell am See-Kaprun Summer Kard

Od wiecznej zmarzliny lodowca Kitzsteinhorn, przez pełne doznań stoki Schmittenhöhe; od parku linowego Schmidolins Feuertaufe po pokazy świateł i laserów Zeller Seenzauber. Wszystko to oraz ponad 40 innych atrakcji dostępnych jest dla gości regionu dzięki karcie Zell am See-Kaprun Summer Card. Pozostaje tylko dokonać właściwego wyboru.

Podejmuj wyzwania, przeżywaj! 

* Od początku lipca amatorzy wspinaczki będą mogli zdobywać Kitzsteinhorn w zupełnie nowy sposób. Wraz ze specjalnym przewodnikiem Parku Narodowego można wybrać się na wyprawę „Kitzsteinhorn Explorer Tour”, prowadzącą przez aż cztery strefy klimatyczne. Zwieńczeniem eskapady jest usytuowana na wysokości 3029 metrów n.p.m. najwyższa platforma widokowa Kraju Salzburskiego „Top of Salzburg”. Idealnym uzupełnieniem oferty jest bezpłatna wycieczka po fantastycznej stacji „Gipfelwelt 3.000”.
* Niezapomniane wrażenia oferuje nowa ściana wspinaczkowa na tamie przy wysokogórskich jeziorach Hochgebirgsstauseen – najwyżej na świecie położonym miejscu wspinaczki na zaporze wodnej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się „Kletterarena Höhenburg” z kolejnymi trasami do wspinaczki wysokogórskiej i sportowej – zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.
*Górskie jodłowanie, joga na desce do stand up paddlingu czy też spotkania ziołowych czarownic na górze Schmittenhöhe – Zell am See-Kaprun daje latem wiele możliwości, by spróbować czegoś zupełnie niespotykanego.

Wskazówki dla rodzin
Szlak „Schmidolins Feuertaufe” na Schmittenhöhe został powiększony o nową wieżę zabaw „Schmidolins Drachenfeuer”. Na Kitzsteinhorn powstał także nowy plac zabaw przy Alpicenter oraz park rodzinny „Gletschertag Ice & Snow”.

Wydarzenia sezonu letniego 2017:
  • 05-15.10.2017 – „Zeller Seenzauber”: 20-minutowy pokaz wody, światła, muzyki i laserów można zobaczyć podczas letnich miesięcy przez 3 wieczory w tygodniu w parku Elisabethpark. Wstęp wolny.
  • 19-21.05.2017 – bieg przełajowy dla kobiet Anita Women´s Trail
  • lipiec/sierpień 2017 – „Niesamowita wodna noc”, każdy poniedziałek o godz. 20.15, Sigmund-Thun-Klamm
  • 27 sierpnia 2017 – zawody triatlonowe Ironman 70.3
  • w każdą środę lipca i sierpnia od godz. 19.00 – festyn Zell Sommernachtsfest
  •  

0 comments: