Fadi Fawaz,

George Michael - 10 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście

23.1.17 mm 0 Comments

 

George Michael - jedni go uwielbiali, innym był obojętny. Jednak niezależnie od tego, czy ktoś był jego fanem czy nie, trudno zaprzeczyć, że był na świecie wokalistą znanym i rozpoznawalnym. Rozpoznawalność przyniósł mu Wham, choć komponował jeszcze zanim powstał zespół, jako nastolatek! Autor najpopularniejszego na świecie przeboju świątecznego "Last Christmas", zmarł w wieku 53 lat, w święta Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2016 roku. Oficjalnie z powodu niewydolności serca.

fot. facebook.com/georgemichael

Na swoim koncie ma ponad 100 mln egzemplarzy albumów. Był jednym z najbogatszych brytyjskich muzyków. Został znaleziony martwy w swojej posiadłości w Goring. Manadżer artysty oświadczył, iż piosenkarz zmarł w wyniku niewydolności serca, choć plotkuje się, że przyczyną śmierci mogło być nawet samobójstwo. Takie wnioski wyciągnąć można było po informacjach, jakie na twitterze publikował Fadi Fawaz, partner Georga Michaela, były aktor porno. Wiadomo przy tym, że Michael przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, w tym heroiny.
 
Po jego śmierci okazało się, że George Michael to postać na swój sposób wyjątkowa. Skrywał tajemnice, o których świat nie miał pojęcia. Wiele z nich pozytywnie zaskoczyło nie tylko fanów artysty.
 
fot. facebook.com/georgemichael

Oto 10 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście:


1. Prawdziwe nazwisko

Nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou i urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie. Pochodził z rodziny emigrantów z Cypru. Ojciec, Kyriacos Panayiotou, restaurator, przeprowadził się do Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku. Jego matka, Lesley Angold, była brytyjską tancerką.

 

 2. Marzenia

W dzieciństwie chciał zostać pilotem, jednak na drodze ku spełnieniu marzeń stanęła wada wzroku.

 

3. Pierwszy przebój

Piosenkę pt. "Careless Whispers" skomponował mając zaledwie 17 lat (dokończył komponować z Andrew Ridgeley'em), kiedy pracował też jako DJ w restauracji i jako bileter w kinie w Watford w Londynie. Cztery lata później był to pierwszy solowy singiel artysty (z płyty 'Make It Big') i znaki rozpoznawczy George'a Michaela.

 

4. Last Christmas

Teledysk piosenki zespołu Wham! "Last Christmas" nakręcono w Szwajcarii, w Saas-Fee. Wszystkie osoby występujące w teledysku były przyjaciółmi George'a Michaela (który miał wtedy 21 lat) i Andrew Ridgeley'a.

 

5. Wyjątkowy duet

W 1987 jako pierwszy biały mężczyzna zaśpiewał w duecie z Arethą Franklin

 

6.  Freedom! ’90 - oryginalny teledysk

Freedom! ’90 został napisany, wyprodukowany i wykonywany przez Georga Michaela. Popularność utworowi przyniósł absolutnie oryginalny wideoklip, w którym wokalista nie pojawił nawet przez sekundę. Bohaterkami były supermodelki Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell.

 

7. Fortepian Lennona

W 2000 roku za 1,67 miliona funtów kupił fortepian Steinway Model Z, na którym Johna Lennon skomponował piosenkę 'Imagine'. Zaraz potem podarował go muzeum Beatles Story w Liverpoolu. Podczas licytacji walka o instrument była ostra. George pokonał Robbie Williamsa i Noela Gallallaghera, którzy odpadli z licytacji, gdy suma była jeszcze poniżej miliona funtów.

 

8. Solista Queen?

Po śmierci Freddiego Mercury'ego członkowie zespołu Queen poważnie myśleli o nawiązaniu współpracy właśnie z Georgem Michaelem. Pomysł powstał po wielkim koncercie na Wembley poświęconemu pamięci Freddiego Mercury. W opinii wielu, najlepiej piosenkę Queen zaśpiewał były lider zespołu Wham.

 

9. Skandalista

Na swoim koncie miał aż siedem wypadków samochodowych, często pod wpływem narkotyków i alkoholu. W 2010 roku swoim Range Roverem rozbił witrynę londyńskiego sklepu. Usłyszał wówczas wyrok ośmiu tygodni więzienia.

 

10. Milioner - społecznik

Pracował społecznie i chętnie dzielił się pieniędzmi. Był jednym z najhojniejszych gwiazdorów muzyki pop. Po jego śmierci pojawiły się głosy, jak wsparł finansowo kobietę, której pieniądze potrzebne były na zabieg in vitro. Dowiedział się o tym z telewizyjnego talk show, kiedy uczestniczka programu wyznała, że potrzebuje 15 tysięcy funtów na zabieg. Następnego dnia George zadzwonił do niej w tajemnicy, po czym przekazał pieniądze. Młodej, zadłużonej studentce pielęgniarstwa, która pracowała jako kelnerka, dał napiwek w wysokości 5 tysięcy funtów.

George Michael anonimowo pracował też w schronisku dla bezdomnych. Pracujących razem z nim wolontariuszy prosił o zachowanie dyskrecji. Na opiekę dentystyczną dla dzieci w Afryce, każdego roku przekazywał ponad 100 tysięcy funtów. Po śmierci ukochanej matki, w podziękowaniu za opiekę, zorganizował darmowy koncert dla pielęgniarek.

0 comments: