Apres ski,

Narty w Dubaju. Jak wygląda Ski Dubai

30.12.16 mm 1 Comments

Perełką Mall of the Emirates, a nawet całego Dubaju jest Ski Dubai. Zresztą możliwość nie tylko zobaczenia śniegu, ale jazdy na nartach, jest z największych atrakcji turystycznych całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ci, którzy nie chcą jeździć na nartach czy na desce, mogą spróbować saneczkarstwa lub po prostu porzucać się śnieżkami.

http://www.travelerdeluxe.pl/
fot. Travelerdeluxe.pl

Jednych temat bawi, innych ekscytuje. Jakby na to nie patrzeć, w Dubaju można jeździć na nartach.
Centrów handlowych jest tu ponad 70. Tych, którzy poszukują białego puchu, szczególnie interesuje Mall of the Emirates, w którym zmieszczono stok do jazdy na nartach czy snowboardzie. Ski Dubai to kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że jeśli mieszkańcy Emiratów czegoś nie mają, to sobie to wybudują.

Pod dachem na narciarzy czeka kryty ośrodek narciarski Ski Dubai - nowoczesny wyciąg i masa śniegu. Pod zadaszonym kompleksem o wielkości trzech boisk piłkarskich panują idealne warunki narciarskie z temperaturą -2 stopnie Celsjusza, natomiast nad dachem hali upał centrum handlowego sięgać może nawet 50 stopni Celsjusza.

Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano tu 6 wyciągów, szybkie orczyki, śnieżne zjeżdżalnie i tor bobslejowy. Jest tu też park śnieżny wielkości 3,000 mkw., noszący miano największego na świecie zamkniętego parku śnieżnego. Kto chce, może zjeżdżać na sankach, popatrzeć pingwiny, albo stoczyć się po zboczu w tzw. kuli śnieżnej.

Sezon narciarski?


W Dubaju nie trzeba czekać na sezon narciarski – kompleks czynny jest 365 dni. Ograniczeniem jest wejście dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. Najdłuższa trasa na 400 m. Sam wyciąg ma 85 m. wysokości (ok. 25 pięter) i 80 m. szerokości. Według zapewnień firmy, jednocześnie może w środku przebywać 1500 osób.

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski, do którego w pakiecie otrzymujemy: spodnie, kurtkę narciarską, jednorazowe skarpetki oraz narty, buty i kije lub deskę. Trzeba jedynie zaopatrzyć się we własne rękawiczki, które nie są wliczone w koszt.


Dodatkową atrakcją jest prawdziwe górskie schronisko, restauracje, knajpy i kawiarnie znajdujące się wokół stoku gwarantujące prawdziwe Apres ski.

W Dubaju planowana jest budowa kolejnego stoku ze sztucznym naśnieżaniem. Ze swoim 1,2 km. ma być najdłuższy na świecie usytuowany pod zadaszeniem. Jakże by mogło być inaczej!

Ile to kosztuje

* 2 godz. na stoku to wydatek 200 AED za 2h (dla umiejących jeździć) lub 300 AED za cały dzień (dla dzieci odpowiednio AED 170 i 275).
* Wejście do parku śnieżnego to minimum 150  AED (dorosły) i 140AED (dziecko)

Jak dotrzeć?


Port lotniczy Dubai International Airport oddalony jest o 5 km od centrum Dubaju. Nowocześnie zaprojektowane lotnisko stanowi ważny węzeł komunikacyjny Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz również


Lądujesz w Dubaju? Odkryj miasto za grosze
Dubaj: Najlepsze tematyczne parki rozrywki 

1 komentarz: