Alpy,

Gdzie kręcono teledysk 'Last Christmas' zespołu Wham, świąteczny przebój wszech czasów

25.11.22 mm 2 Comments

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że utwór "Last Christmas" brytyjskiej grupy Wham jest jednym z największych świątecznych przebojów, które zna i nuci cały świat. Rozpoznawalnych dla każdego jest zaledwie kilka pierwszych dźwięków, które w jakiś cudowny sposób wprawiają nas w nastrój nieporównywalny z niczym innym w ciągu całego roku.

 

Padający śnieg, zapach jemioły, bożonarodzeniowego drzewka i 21-letni (!) wówczas George Michael w wielkiej czapie z futrem. Któż tego nie zna? Niekwestionowany grudniowy szlagier przewija się co roku przez wszystkie stacje radiowe i telewizyjne. Usłyszeć go można praktycznie wszędzie.
 


Od 1984 roku "Last Christmas" jest zwiastunem oficjalnie rozpoczętego, wyjątkowego, wprowadzającego w błogi nastrój okresu przedświątecznego. I tak jest na cały świecie.

Niemniej popularny jak sam przebój jest teledysk, po brzegi wypełniony świątecznym nastrojem. Klip do piosenki kręcono między innymi w chatce, w spowitych śniegiem szwajcarskich Alpach. Wszystko w miejscowości Saas-Fee, w kantonie Valais. Natomiast osoby, które oglądamy na ekranie nie były aktorami zatrudnionymi do potrzeb teledysku, lecz przyjaciółmi duetu tworzącego zespół Wham - George'a Michaela i Andrew Ridgeley'a. W Szwajcarii, kręcąc teledysk, spędzili pięć dni.

Saas-Fee jest bazą narciarską i ośrodkiem sportowym. Lodowcowa wioska określana jako "Perła Alp" leży na 1800 m n.p.m. i otacza ją 13 czterotysięczników. Z 22 wyciągami i 100 kilometrami doskonale przygotowanych tras zimowy teren narciarski Saas Fee stanowi centrum całego regionu.

Zobaczcie, jak dziś wygląda zima w Saas-Fee

2 komentarze: