Alovera Beach,

W Madrycie będzie można wypoczywać na plaży. Powstaje Alovera Beach

22.11.22 mm 0 Comments

W Madrycie zapowiedziano powstanie Alovera Beach. To największa sztuczna plaża w Europie położona w śródziemnomorskiej strefie miejskiej. Turkusowa laguna zajmie powierzchnię 2,1 hektara.

Alovera Beach to największa sztuczna plaża w Europie położona w śródziemnomorskiej strefie miejskiej, niecałe 40 minut od centrum Madrytu

Madryt jest uznawany za ważny ośrodek turystyczny ze względu na swoje różnorodne dziedzictwo gastronomiczne i kulturowe, jednak miasto nie ma plaży. Przynajmniej do czasu, kiedy firma Crystal Lagoons wybuduje na obrzeżach miasta Alovera Beach, swój pierwszy projekt Public Access Lagoons™ na Półwyspie Iberyjskim, znany również jako PAL™. W Europie firma realizuje już projekty PAL™ w Czechach, Polsce, Rumunii, na Węgrzech i w Turcji, a także stworzyła dwa kompleksy nieruchomości w Hiszpanii (Costa del Sol i Murcia).
Alovera Beach to największa sztuczna plaża w Europie położona w śródziemnomorskiej strefie miejskiej, niecałe 40 minut od centrum Madrytu. Centralnym punktem projektu będzie turkusowa laguna o powierzchni 2,1 hektara, która będzie dostępna dla wszystkich po uiszczeniu opłaty za wstęp.

Przedsięwzięcie jest innowacyjną koncepcją, która przekształci gminę Alovera i ożywi turystykę w okolicy, pozycjonując się na europejskiej mapie technologii, innowacji i zrównoważonego rozwoju oraz jako wyjątkowy punkt odniesienia w dziedzinie sportów wodnych na świeżym powietrzu. Kompleks będzie otwarty przez cały rok i zgodnie z przewidywaniami będzie odwiedzany przez około 350 tys. osób rocznie.
Akwen będzie otoczony rozległą białą piaszczystą plażą o powierzchni 1,6 hektara i będzie obejmował obiekty sportowe, park wodny, baseny dla dzieci, szkołę sportów wodnych i usługi gastronomiczne.

Inwestycja, która zostanie zrealizowana przez Crystal Lagoons we współpracy z Grupo Rayet, stanie się modelem rewitalizacji miejskiej, która diametralnie zmieni tamtejszy krajobraz i będzie miała znaczący wpływ społeczny. 
 
- Projekty PAL™ radykalnie zmieniają styl życia ludzi. Umożliwiają korzystanie z plaży i uprawianie sportów wodnych w otoczeniu miejskim, sprawiając, że przebywanie na plaży staje się tak dostępne i zwyczajne, jak obecnie wyprawa do lokalnego parku – wyjaśnia Francisco Matte, dyrektor regionalny Crystal Lagoons.
 
Podobnie jak wszystkie projekty Crystal Lagoons, także laguna Alovera Beach będzie wyposażona w zrównoważoną technologię międzynarodowego koncernu, która pozwala na wykorzystanie każdego rodzaju wody, zużywa 30 razy mniej wody niż pole golfowe i tylko połowę tego, co park tej samej wielkości. System filtracji zużywa tylko 2% energii konwencjonalnego układu i do 100 razy mniej środków chemicznych niż basen
 
Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1914633/Alovera.jpg 
Źródło: Crystal Lagoon
 
Źródło PAP

0 comments: