Austria,

Wiedeń przygotowuje się do świąt. Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

25.11.16 mm 0 Comments

„Wiedeńskie marzenie świąteczne” to nowe określenie tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego na placu przed wiedeńskim Ratuszem.

 
Fot. © stadtwienmarketing


Na wiedeńskim Placu Ratuszowym można od kilku już dni poczuć nie tylko zapach gorącego ponczu, ale też prawdziwą świąteczną atmosferę. W tym roku przygotowano tu mnóstwo nowości. Odwiedzających przywita, ustawiona przy wejściu na Plac Ratuszowy, kilkumetrowa brama w kształcie łuku ze świeczkami. Niemal 150 stoisk oferuje prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite pyszności, słodycze i rozgrzewające napoje. Drzewa w otaczającym plac parku ozdobione zostały lampkami o nowym wzornictwie.

Po raz pierwszy w tym roku istnieje możliwość jazdy na łyżwach na dwóch dużych ślizgawkach oraz licznych ścieżkach wiodących przez park. Dodatkową atrakcją, oprócz 4.500 m² powierzchni tafli, jest możliwość zagrania w tradycyjną, austriacką grę „Eisstockschießen”, przypominającą do pewnego stopnia curling. Przepiękne dekoracje w parku nawiązują do znanych dzieciom opowiadań bożonarodzeniowych.

Jarmark można też odwiedzić online jako video 360 stopni

Mimo, że film dostarcza mnóstwa wrażeń, to jednak przedświąteczna wizyta w Wiedniu z pewnością dostarczy ich jeszcze więcej.

Bożonarodzeniowy jarmark na Placu Ratuszowym
Rathausplatz, 1010 Wiedeń
do 26. grudnia 2016


0 comments: