Accorhotels,

Hotel Mercure Kraków Stare Miasto. Co warto o nim wiedzieć

11.10.16 mm 0 Comments

Połączenie inspiracji historią i dawną sztuką z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie budownictwa 
i projektowania wnętrz przynosi spektakularne rezultaty. Idealnym dowodem na to jest hotel Mercure Kraków Stare Miasto.

Czy wiesz że


* hotel powstał w ciągu dwóch lat od momentu zatwierdzenia projektu?
* autorem bryły jest krakowska pracownia architektoniczna ABP (Architektoniczne Biuro Projektowe)?
* autorem wnętrz jest Kaczmarek Studio?
* przy budowie wykorzystano najnowsze ekologiczne rozwiązania?
* w wystroju wnętrz zastosowano technologie cyfrowe?

Lokalizacja
Jednym z atutów hotelu, bardzo istotnym dla gości, jest jego położenie, zaledwie 250 m od dworca kolejowego Kraków Główny i tym samym niedaleko od Rynku Starego Miasta, a dystans z lotniska to 17 km. 
W bliskiej odległości znajdują się również linie tramwajowe i autobusowe.

Przyjazne podejście do środowiska
Ważnym aspektem tej inwestycji jest to, że powstała zgodnie z zasadami „zielonego budownictwa” i jest tym samym drugim obiektem w portfolio marek AccorHotels w Polsce posiadającym certyfikat Breeam – pierwszym był ibis Gdańsk Stare Miasto oddany do użytku 22 sierpnia br.
– Nie wyobrażamy sobie, aby w naszej najnowszej inwestycji nie zostały wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania proekologiczne. Szczególnie jest to ważne w mieście, w którym nie ma już miejsca na inwestycję negatywnie wpływającą na środowisko. Jesteśmy dumni z tego, że w Krakowie, odwiedzanym rocznie przez ponad 10 milionów turystów, znajduje się obiekt, który jest nie tylko piękny, ale też powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - mówi Sabina Bartyzel, Dyrektor Generalna Mercure Kraków Stare Miasto i Dyrektor Regionu Polski Południowej dla marek Midscale Grupy Hotelowej Orbis.


Nowe technologie i niepowtarzalny design
Nowoczesne rozwiązania budowlane, które zastosowano w tworzeniu tego obiektu, zasługują na uwagę, ale niebagatelną rolę odegrały również technologie cyfrowe zastosowane w kreowaniu wnętrz. 
W hotelach marki Mercure znajdują się tzw.”ściany marki” czyli Brand Wall. W tym elemencie wystroju jest zawarta kwintesencja historii, która kryje się za designem hotelu. W Mercure Kraków Stare Miasto to głowy wawelskie – nie można wyobrazić sobie symbolu bardziej nawiązującego do Krakowa Jagiellonów. Ściana mierzy 4 metry wysokości, 
a w kasetonach, jak na wawelskim suficie, umieszczono jedenaście głów krakowskich mieszczan, zeskanowanych z oryginałów, do wykonania których wykorzystano termoplastyczny poliester 
i technologię druku 3D.
Fotele w lobby są współczesną interpretacją królewskiego tronu. To najnowsze wzory włoskiej marki Mooi, angielskiego designera Toma Dixona czy skandynawskich twórców marki Norr11 i Gubi. Nad recepcją wiszą złote lampy ledowe, których design jest nawiązaniem do koron królewskich. Wszystkie te elementy składają się na wyjątkowo luksusowe wnętrze, które usatysfakcjonuje gościa z najbardziej wyrafinowanym gustem. Na uwagę zasługują również wzory na elementach stroju obsługi hotelowej – wykorzystano tu regionalny motyw ludowy, który jednocześnie stał się jednym ze znaków szczególnych miejsca i jest zastrzeżony tylko dla tego obiektu. Powtarza się on również na kubkach hotelowych, z których goście korzystają podczas śniadań oraz w swoich pokojach.
Jednak największą atrakcją przestrzeni wspólnej jest portret Barbary Radziwiłłówny. Po podejściu do niego okazuje się być ekranem multimedialnym. Co 20 minut obraz ożywa i królowa rozpoczyna spacer po Krakowie. Na koniec tej wędrówki wraca do hotelu i zajmuje swoje miejsce 
w ramach obrazu. Animacja jest zrealizowana w technologii 3D. Kolejną atrakcją, związaną z tym obrazem multimedialnym, jest możliwość zrobienia sobie selfie z królową. Do wyboru jest aż osiem kompozycji dla dzieci i dorosłych, które można ustawić na obrazie–ekranie za pomocą stojącego obok tabletu. Na zrobienie zdjęcia jest 30 sekund. Takie selfie to jednocześnie kartka 
z pozdrowieniami z Krakowa.

Dla turystów
W hotelu znajduje się 198 pokoi, w tym Twin, Standard, Privilege, 3 pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz 4 apartamenty Junior Suite i jeden Executive Suite. Niektóre z nich mają tarasy, które wyposażone są w wygodne lekkie meble. Z niektórych pokoi oraz strefy fitness goście mają widok na zaskakujący mural. Artyści w żartobliwy sposób nawiązali do budynku hotelu, jego inspiracji historycznych i samego Krakowa – z jednego okna wychyla się smok.
Wszystkie pokoje, jak i cała przestrzeń hotelowa, są wolne od dymu. Osoby podróżujące z małym dzieckiem mogą zamówić do pokoju łóżeczko. Każdy gość ma zapewnioną całodobową opiekę. Znawcy dobrej kuchni docenią menu restauracji Winestone, która w krakowskim Mercure jest najnowszą odsłoną tego konceptu. Wyróżnia się tu duży stół z egzotycznego drewna, przy którym może usiąść większa grupa osób.

Dla biznesu
Dla tych, którzy chcą hotelu poświęcić czas również na pracę, przygotowano specjalną przestrzeń ReadyToWork, w której można skorzystać z komputera stacjonarnego i drukarki. W całym obiekcie dostępne jest Wi-Fi, goście mają do dyspozycji parking oraz strefę fitness.
Mercure Kraków Stare Miasto to również atrakcyjne miejsce dla organizatorów wydarzeń i spotkań. Hotel dysponuje 5 salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 300m2 oraz tzw.boardroomem. 
W ramach oferty konferencyjnej jest również Business Centre wyposażone w nowoczesny sprzęt 
z dostępem do internetu. Urządzenia działają w systemie iOS i Android. We wszystkich salach znajdują się specjalne panele dotykowe do zarządzania tą przestrzenią.

0 comments: