Austria,

Wiedeń: Chiński festiwal lampionów

29.8.16 mm 0 Comments

Wiedeń na 40 dni przemieni się w magiczny świat lampionów rodem z Chin. Tysiące ogromnych lampionów we wszystkich kolorach tęczy rozświetli w stolicy Austrii wyspę na Dunaju, nadając jej czar bajecznego orientu. Wszystko to za sprawą chińskiego festiwalu lampionów Luno Festival – China Magic, który swoją europejską premierę będzie świętował już za kilka dni właśnie w Wiedniu.

Fot. © Luno Festival

Z tej okazji stworzone zostaną ogromne świetlne instalacje w kształcie rozpoznawalnych budowli, a także działa sztuki z jedwabiu i bambusa. Zobaczyć będzie można między innymi zbudowaną z lampionów Operę Wiedeńską czy Świątynię Niebiańskiego Spokoju z Pekinu. Niektóre ze świetlistych budynków, z których część można już oglądać w Wiedniu, osiągną nawet 20 m wysokości. Oczywiście nie zabraknie też kolorowych smoków i figur znanych postaci.
Festiwal to wyjątkowa okazja do poznania chińskiej kultury. Organizatorzy zaplanowali liczne pokazy taneczne oraz koncerty. Spragnieni nowych smaków będą mieli okazję skosztować chińskich dań na stanowiskach gastronomicznych. Dla dzieci przygotowano specjalny program obejmujący między innymi wyrafinowaną sztukę robienia wycinanek.

Organizacja festiwalu to przedsięwzięcie na wielką skalę. Na powierzchni 70 000 m² powstanie na Wyspie Dunajskiej prawdziwie królestwo magii, a na przygotowanie imponującego spektaklu wykorzystane zostanie 25 kilometrów jedwabiu, 20 ton bambusa i stali oraz 18 000 diod LED.
Chiński festiwal lampionów to zwyczaj posiadający ponad 2000-letnią tradycję. Zwyczajowo kończy on wielodniowe obchody Nowego Roku w Chinach. We wrześniu wydarzenie po raz pierwszy zawita do Europy, a od przyszłego roku trasa europejska, z Wiedniem jako stałym punktem, ma na dobre zagościć w programie Luno Festival.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w cenie 22 euro.

Więcej informacji i zdjęć na stronie wydarzenia:
www.lunofestival.at/en/0 comments: