Hotele,

Jak wybrać najlepszy hotel, kiedy zwiedzam, jem, bawię się, robię zakupy?

9.8.16 mm 1 Comments

Zwiedzanie, jedzenie, rozrywka, zakupy - miejskie aktywności, nawet w wakacje potrafią pochłonąć bez reszty. Możliwości jest przecież bez liku. Pozostaje jednak pytanie, jaki hotel wybrać, kiedy mamy na myśli konkretne aktywności?

Sofitel Wrocław Old Town fot. Travelerdeluxe.pl
Miłośnicy nowych smaków, którzy w sierpniu planują wyjazd do Warszawy, powinni odwiedzić czterogwiazdkowy hotel Mamaison Residence Diana.
Entuzjaści zabytków najważniejsze atrakcje Krakowa będą mieli na wyciągnięcie ręki podczas pobytu w hotelu Santi. Goście zatrzymujący się we Wrocławiu w hotelu Sofitel Wrocław Old Town nie będą musieli długo szukać ciekawych miejsc na wieczorne wyjścia.

Serwis KAYAK.pl sprawdził, w jakich hotelach powinni się zatrzymać podróżni, którzy w tym miesiącu planują wizytę w jednym z najpopularniejszych polskich miast.

Najlepsze hotele według 4 ulubionych aktywności w najpopularniejszych miastach Polski


Miasto Zwiedzanie Jedzenie Rozrywka Zakupy
Warszawa Dom Literatury, 3* Mamaison Residence Diana, 4* Mamaison Residence Diana, 4* Mamaison Residence Diana, 4*
232 zł/noc  245 zł/noc 245 zł/noc 245 zł/noc
Kraków Hotel Santi, 4* Bonerowski Palace, 5* Spiski Palace, 4*
Bonerowski Palace, 5*

 430 zł/noc 808 zł/noc 312 zł/noc  149 zł/noc
Wrocław
Sofitel Wrocław Old Town, 5*

Sofitel Wrocław Old Town, 5* Sofitel Wrocław Old Town, 5* Sofitel Wrocław Old Town, 5*
 253 zł/noc 253 zł/noc  253 zł/noc  253 zł/noc
Łódź Novotel Łódź Centrum, 4* Novotel Łódź Centrum, 4* Novotel Łódź Centrum, 4* Novotel Łódź Centrum, 4*
 191 zł/noc 191 zł/noc 191 zł/noc 191 zł/noc
Poznań Don Prestige Residence, 4* Hotel Shanti, 4* Hotel Shanti, 4* Hotel Shanti, 4*
 200 zł/noc  198 zł/noc  198 zł/noc  198 zł/noc


Odkrywanie skarbów Krakowa
Kraków to nowoczesne miasto o wielowiekowej tradycji. Miłośnicy zabytków nie mogą tam narzekać na brak wrażeń. Kto chce pozostać w historycznym centrum miasta, powinien zdecydować się na nocleg w Hotelu Santi, którego lokalizacja idealnie nadaje się dla fanów zwiedzania. Hotel znajduje się zaledwie kilka minut od takich atrakcji, jak Rynek Główny, Barbakan, Zamek Królewski na Wawelu czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W sierpniu ceny jednego noclegu w hotelu zaczynają się od 420 złotych.

Kuchnie świata w Warszawie
W stolicy ciekawych miejsc na wieczorne wyjścia czy wizyty w restauracjach nie brakuje. Dla smakoszy, którzy podczas zwiedzania miasta pragną również odkrywać nowe smaki, dobrym pomysłem będzie pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Mamaison Residence Diana. Położony w samym centrum miasta, w najbliższej okolicy słynących z bogactwa barów i restauracji ulic Chmielnej i Nowego Światu, hotel oferuje pokoje w cenie od 245 złotych za noc. Kulinarne przygody podróżni mogą rozpocząć od odwiedzin we włoskiej restauracji Mąka i Woda, mieszczącej się tuż obok hotelu.

Wrocław — miasto kultury i rozrywki
Koncert, wystawa czy wieczorna impreza? Tegoroczna Europejska Stolica Kultury może bez wątpienia pochwalić się bogatym programem rozrywek. Entuzjaści imprez powinni zaplanować wieczorne wyjście do klubu Heca, który słynie nie tylko z dobrej muzyki, ale także z pysznych autorskich koktajli. Za noc w pobliskim hotelu Sofitel Wrocław Old Town podróżni w sierpniu zapłacą od 253 złotych. Hotel może pochwalić się doskonałą lokalizacją w najpopularniejszej części Wrocławia oraz bliskością zabytków, licznych sklepów i restauracji.

Zakupy i sztuka
Poznańskie Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar to niepowtarzalne miejsce, które łączy w sobie galerię handlową z galerią sztuki. Budynek został zaprojektowany na bazie zabytkowego browaru Huggerów i swoją architekturą nawiązuje do jego przemysłowego charakteru. Stary Browar to jedno z najbardziej niezwykłych centrów handlowych, cieszące się międzynarodowym uznaniem i wielokrotnie nagradzane. Podróżni, którzy przy okazji odwiedzin w Poznaniu pragną udać się na zakupy, powinni zatrzymać się w czterogwiazdkowym Hotelu Shanti, który od Starego Browaru znajduje się w odległości zaledwie krótkiego spaceru.

Jak to działa?
Korzystanie z nowej funkcji jest naprawdę proste. Użytkownicy KAYAK.pl, którzy planują wizytę w dowolnym mieście, mogą wspomóc się mapą aktywności podczas wyszukiwania noclegu. By ją wypróbować, wystarczy po załadowaniu wyników wyszukiwania przejść do widoku mapy. W oparciu o jej sugestie, jeszcze przed podjęciem decyzji o rezerwacji hotelu, można sprawdzić, jakie części miasta cieszą się największą popularnością w czterech różnych kategoriach: zwiedzania, jedzenia, zakupów i rozrywki.
KAYAK stawia sobie za cel ułatwianie planowania i organizowania podróży — podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. — Nasze badania dostarczają praktycznych informacji, które pozwalają podróżnym dokonywać lepszych wyborów i  bardziej świadomych decyzji. Dodatkową funkcję mapy cieplnej wprowadziliśmy, aby użytkownicy mogli zaczerpnąć więcej informacji o hotelu, w którym zamierzają się zatrzymać i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, w zależności od ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu — dodaje Pershina.

Uwagi
Analiza została przeprowadzona w oparciu o dane mapy aktywności (heat map) na KAYAK.pl. Ceny podane zostały w złotówkach i dotyczą pobytu w hotelu na jedną noc dla dwóch osób w sierpniu 2016 roku. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne. Informacje o atrakcjach, restauracjach, klubach, wydarzeniach muzycznych oraz centrach handlowych zostały opracowane pod względem bliskości do hoteli i zgromadzone na KAYAK.pl w lipcu 2016 roku.

1 komentarz:

  1. Ja ze swojej strony mogę polecić Hotel Dana w Szczecinie. Hotel jest bardzo elegancki, pyszne śniadania, pokoje bardzo ładne i czyste. Ja jestem zaodowlony

    OdpowiedzUsuń