Cosmopolitan,

Najlepsze katamarany świata przy sopockim molo

21.7.16 mm 0 Comments


To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów żeglarstwa. W dniach 26-30 lipca 2016  odbędzie się w Sopocie 13. edycja regat Pucharu Świata –  Energa Sopot Match Race. Przemysław Tarnacki, znany żeglarz z Cosmopolitan Twarda 4 zawalczy w regatach Pucharu Świata.
http://www.travelerdeluxe.pl/2016/07/najlepsze-katamarany-swiata-przy.htmlTuż przy sopockim molo będzie można obserwować zmagania najpiękniejszych i najnowocześniejszych katamaranów świata M32 i jachtów Diamant 3000, których wyczyny są porównywane do żeglarskiej Formuły 1. Pływają na nich sławy światowego żeglarstwa, wielokrotni mistrzowie świata w match racingu, uczestnicy regat Volvo Ocean Race czy America's Cup. W Sopocie nie zabraknie również polskiej załogi. Znany polski żeglarz Przemysław Tarnacki –  współtwórca idei sprowadzenia do Sopotu regat match racingowych – stanie w szranki ze swoimi kolegami z całego świata.

– Nie ma chyba bardziej kosmopolitycznego sportu niż jachting – twierdzi Tarnacki. – A match racing to szczególnie uwielbiana zarówno przez kibiców, jak i media dyscyplina. Ponieważ ścigają się ze sobą tylko dwa jachty, obowiązuje zupełnie inna taktyka. Mamy konkretnego jednego przeciwnika i możliwe są różne spektakularne triki. Bardzo mentalnie wymagająca formuła, a jednocześnie niezwykle widowiskowa, przypominająca szachy na wodzie.


Przemysław Tarnacki na co dzień mieszka w Warszawie, na 17. piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 założył Yachting Lounge – specjalne miejsce, w którym prezentuje klientom jachty i rozmawia o ich marzeniach żeglarskich. Cosmopolitan, któremu bliskie są idee sportowego fair play, jest również partnerem sopockich regat.

Impreza rozpocznie się od rejestracji i ważenie załóg we wtorek 26.07. o godzinie 10.00. Od 11.00 do 18.00 tego dnia będą się odbywały oficjalne treningi wokół sopockiego mola, a o 19.30 – losowanie jachtów. Zmagania najlepszych żeglarzy świata będzie można obserwować przez 4 kolejne dni, a zakończy je w sobotę 30 lipca finał, który będzie można obserwować w godzinach od 10.00 do 15.00.
Sopockie regaty to najważniejszy międzynarodowy cykliczny projekt żeglarski w Polsce. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.0 comments: