Airbus A330,

Qatar Airways: Samolot Airbus A330 do obsługi rejsów pomiędzy Warszawą a Dohą

4.7.16 mm 0 Comments

Linie lotnicze Qatar Airways wprowadziły większy, szerokokadłubowy samolot obsługujący loty z Lotniska Chopina w Warszawie. Do tej pory trasę obsługiwał Airbus A320.

Wzrost popytu na podróże z i do Polski, w połączeniu z nieustannym dążeniem linii do rozwoju na polskim rynku, zaowocowały wprowadzeniem samolotu zdolnego pomieścić 260 pasażerów do obsługi codziennych rejsów pomiędzy Dohą a Warszawą.

Fot.  Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina w Warszawie
Dzienna zdolność przewozowa samolotu Qatar Airways na rejsach warszawskich wzrośnie blisko dwukrotnie, z 132 miejsc na pokładzie A320 do 260 na nowym typie samolotu Airbus A330. Oznacza to zwiększenie zdolności przewozowej o przeszło 95% w porównaniu do obecnie latającego na tej trasie Airbusa A320. W skali rocznej, wzrost ten przekłada się na dodatkowe 93,440 miejsc na rejsach z i do Warszawy.

- Linie Qatar Airways z przyjemnością wprowadzają samolot Airbus A330 do Warszawy, co pozwoli nie tylko na zwiększenie liczby miejsc na tej trasie, ale także stworzy nowy standard podróży dla naszych pasażerów lecących do Dohy i dalej – mówi Grisha Jenkov, Country Manager Eastern Europe - Centre Qatar Airways.

- Wprowadzenie szerokokadłubowego samolotu do obsługi lotów na trasie Warszawa-Doha to dowód na to, że połączenie to ma ogromny potencjał wzrostowy a Warszawa staje się coraz ważniejszym punktem w siatce połączeń Qatar Airways. To także dobry przykład optymalizacji przepustowości operacyjnej i środowiskowej naszego lotniska wpisujący się w naszą politykę handlową. Dzięki większej pojemności samolotu w obrębie tych samych slotów (tzn. przyznanych przewoźnikowi czasach na start i lądowanie) będzie on w stanie przewieźć większą ilość pasażerów. Cieszymy się, że pasażerowie Qatar Airways korzystający z Lotniska Chopina, będą mogli podróżować w komfortowych warunkach i najwyższym standardzie – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie.

Fotele w klasie biznes na A330 można rozłożyć do 180 stopni, przekształcając je całkowicie do pozycji łóżka, co pozwala pasażerom na wygodny sen a liniom na osiągnięcie większej spójności standardów całej szerokokadłubowej floty długodystansowej.

Siedzenia wyposażono w sześciostopniowo profilowane zagłówki, czterostopniowo regulowane podpórki lędźwiowe, szereg osobistych schowków oraz specjalne przegrody zapewniające prywatność, a wszystko to w świeżym i nowoczesnym stylu. W klasie biznes znajdziemy także dotykowe monitory o przekątnej 15,4 cala oraz piloty sterujące systemem rozrywki, działające w trybie dwuekranowym. Fotele wyposażono również w gniazdo zasilania do laptopa, porty USB i możliwość podłączenia urządzeń mobilnych.

Dzięki oprogramowaniu Panasonic Global Communications Suite samolot A330 oferuje bezprzewodową łączność na pokładzie. Pozwala to pasażerom na wysyłanie oraz odbieranie wiadomości SMS i MMS. Podróżujący klasą ekonomiczną także będą mogli cieszyć się większą wygodą i przestrzenią osobistą. Relaks zapewnią 10,6 calowe monitory z pilotami sterującymi systemem rozrywki.

Codzienne loty z Warszawy do Dohy zapewniają podróżnym wygodne możliwości przesiadki oraz dotarcia do najpopularniejszych lokalizacji turystycznych i biznesowych z rozwijającej się siatki połączeń Qatar Airways. Nowoczesne lotnisko Hamad International Airport oferuje pasażerom płynne transfery trwające około godziny czasu.

Podczas oczekiwania na dalsze połączenie, podróżni mogą korzystać z szeregu udogodnień dostępnych na lotnisku, poczynając od darmowego Wi-Fi, przez place zabaw dla dzieci oraz liczne strefy wypoczynku, a kończąc na szerokiej gamie sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych.

Qatar Airways, katarski narodowy przewoźnik, są jednymi z najszybciej rozwijających się linii lotniczych i posiadają jedną z najmłodszych flot samolotowych na świecie. Dzisiaj, po 19 latach działalności, Qatar Airways ma do swojej dyspozycji nowoczesną flotę złożoną z 184 samolotów latających do ponad 150 najpopularniejszych lokalizacji, kluczowych pod względem biznesowym i turystycznym, na sześciu kontynentach. Linie zostały uhonorowane szeregiem nagród, włączając tytuł Linii Lotniczych Roku, przyznany przez pasażerów już po raz trzeci, oraz tytuł Najlepszych Linii Lotniczych na Bliskim Wschodzie, który linie otrzymały już po raz dziewiąty na gali rozdania nagród Skytrax Awards w czerwcu 2015r.

0 comments: