Jordan Tourism Board,

Road Show Jordan Tourism Board w Warszawie

26.10.15 mm 0 Comments

Prezentacja Jordanii w warszawskim hotelu Sofitel była pierwszym z cyklu Road Shows, zorganizowanych przez Aviareps na zlecenie Jordan Tourism Board  (JTB). Kolejne odbyły się w minionym tygodniu w Pradze, Budapeszcie i Bukareszcie. 
 


Imprezy miały na celu promocję Jordanii jako kierunku turystycznego. W warszawskiej imprezie uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli branży turystycznej oraz mediów. Na czele oficjalnej delegacji jordańskiej stał Minister Turystyki i Zabytków Jordanii, JE NAYEF AL FAYEZ, któremu towarzyszył Dyrektor Biura Promocji Jordanii Dr. ABDEL RAZZAQ EL ARABIYAT. Goście udzielili licznych wywiadów. Przedstawiono również korzystne zmiany obejmujące pasażerów linii lotniczych, w tym również tanich linii lotniczych i czarterów, obsługiwanych na międzynarodowym lotnisku King Hussein w Akabie. Przybywający na to lotnisko podróżni zostali zwolnieni z opłat za wizę oraz podatku wyjazdowego.

Jordańskie biura turystyczne oraz linie lotnicze Royal Jordanian oraz Royal Wings przedstawiły bogatą ofertę mogącą zainteresować swoją różnorodnością – od wycieczek skupiających się na historii i kulturze kraju, przez wypoczynek połączony z pobytami w spa, wypoczynek aktywny z uprawianiem sportów, pielgrzymki i wyjazdy o charakterze religijnym oraz wyjazdy dla firm (incentive).

W związku ze znacznym wzrostem liczby gości z Europy środkowo-wschodniej Jordania przygotowuje kampanię zachęcającą do odwiedzania tego fascynującego kraju. W ramach kampanii są przygotowywane w języku polskim materiały promujące Jordanię.

Jordania, pierwszy kraj arabski wprowadzający kartę turystyczną (Jordan pass)
Jordania wprowadziła kartę turystyczną pozwalającą na wstęp do licznych atrakcji turystycznych, w tym muzeów i miejsc historycznych. Cena karty wynosi JOD 70 (USD 99). Posiadacze karty mogą korzystać z nieograniczonej ilości wstępów na teren atrakcji turystycznych unikając stania w kolejce do kasy biletowej, mogą również łatwiej planować swój pobyt korzystając z proponowanych tras. Osoby planujące podróż do Jordanii mogą zaopatrzyć się w kartę turystyczną przed przyjazdem. Więcej informacji na stronie:  www.jordanpass.jo

Jordania popularnym miejscem filmowych planów
Lawrence z Arabii, Indiana Jones, Czerwona Planeta czy Transformers to tylko niektóre z filmów kręconych na terenie Jordanii. Ostatnim filmem, którego sceny kręcono w Jordanii jest Marsjanin. Marsjańskie krajobrazy, jakie można podziwiać w tym filmie pochodzą z Wadi Rum, miejsca często odwiedzanego przez turystów ze względu na niezwykłe formacje skalne i piaski.


0 comments: