Hotel Marriott,

Hotel Marriott z Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej

13.7.15 mm 0 Comments

Warszawski hotel Marriott nagrodzony Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

29 czerwca 2015 roku warszawski hotel Marriott wraz z 15 innymi amerykańskimi firmami otrzymał Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia państwowe na uroczystej gali wręczył Wicepremier i Minister Gospodarki, Janusz Piechociński. Medale przyznane zostały za wybitne osiągnięcia w sferze innowacji, promocji przemysłu, prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej oraz wprowadzania efektywnych metod zarządzania.

Wyróżnione przedsiębiorstwa, wśród których poza hotelem Marriott znalazły się: 3M, P&G, McDonald’s, CH2M, Coca-Cola, Enterprise Investors, GE, General Motors, Google, IBM, International Paper, Lynka, Marriott, Mars, Motorola Solutions oraz UPC Polska zainwestowały łącznie ponad 26 mld złotych oraz zatrudniają ponad 48 tys.  pracowników w naszym kraju.
W wydarzeniu poza 16 przedstawicielami  firm członkowskich AmCham obecni byli Ambasador USA w Warszawie, Stephen D. Mull, Prezes AmCham, Tony Housh oraz przedstawiciele rządu i liczni goście.

Jak podkreślał Tony Housh – To właśnie inwestorzy zza Atlantyku jako jedni z pierwszych zaczęli zmieniać polski rynek po roku 1989 r. Większość docenionych przez Ministra przedsiębiorców funkcjonuje i rozwija się na polskim rynku od ponad 25 lat. Przez ten czas inwestując miliardy dolarów w Polską gospodarkę.

Uruchomienie 500-tnego hotelu Marriott ramach sieci Marriott International w 1989 roku, w okresie przełomowych zmian w Polsce to zmiana stylu zarządzania hotelami. Warszawski Marriott był pierwszym hotelem zarządzanym w stylu zachodnim w ramach Europy Wschodniej.

Już od początku Marriott uznawany był za kolebkę hotelarstwa oraz organizację, której dotychczas w Polsce nie było. Reprezentował zachodnie standardy zarządzania kierując się przy tym wzajemnym szacunkiem. Do dzisiaj z tego okresu współpracuje z hotelem 66 pracowników. Trudności w pozyskaniu niezbędnych produktów wpływały na konieczność zatrudnienia dużej, blisko 1000 ilości osób. Obecnie hotel zatrudnia prawie 300 osób, w różnym wieku oraz osoby niepełnosprawne. Zawsze kieruje się przede wszystkim dobrem drugiego człowieka, dlatego atmosfera i relacje w miejscu pracy są otwarte oraz bardzo dobre.
Otwarcie hotelu wiązało się z zupełnie nową jakością oferowanych usług, nieznanych dotychczas na polskim rynku. Międzynarodowy zespół przez wiele lat szkolił pracowników, którzy swoje doświadczenie i wiedzę przekazywali dalej. Kolejne pokolenia wyrastały na etosie przyjętym przez organizację będąc jednocześnie wzorem dla innych. Do dzisiaj są przykładem „doskonałości w sztuce obsługi” pracując dla najlepszych marek hotelarskich w kraju i zagranicą.

Nieustający proces zmian, który cały towarzyszy kolejnym generacjom gości, od pokolenia „baby boomers” po „pokolenie milenium” narzuca branży ciągły rozwój. Marriott International jest jednym z głównych innowatorów w kwestii wprowadzania na rynek nowoczesnej technologii ułatwiajacej pracę gościom oraz oragnizatorom konferencji. Świadomość tego, że jesteśmy liderem w branży hotelarskiej wymaga ciągłego szukania nowych narzędzi i rozwiązań od apliakcji mobilnych ułatwiających wcześniejsze meldowanie się w hotelu po aplikację Red Coat wspomagającą pracę organizatorów konferencji. Jako pierwsza sieć na świecie Marriott wprowadził na rynek tego typu rozwiązanie.

Od zawsze, poza wysoką jakością świadczonych usług, kierował się równocześnie dobrem lokalnej społeczności. Zaangażowanie w działalność charytatywną, od pomocy Domowi Dziecka w Równem poprzez wspieranie  Ośrodka Pomocy Społecznej na wieloletniej współpracy z organizacją SOS Wioski Dziecięce. Od 2 lat hotel Marriott współorganizuje bieg charytatywny Warszawa Business Run oraz jednocześnie sponsoruje pakiety żywieniowe dla biegaczy aby jeszcze więcej zebranych środków trafiło do beneficjentów Fundacji Poza Horyzonty.

O Hotelu Marriott w Warszawie
Hotel Warsaw Marriott jest uznawany za jeden z najbardziej wyjątkowych hoteli w Warszawie. Położony w samym sercu stolicy Polski hotel Warsaw Marriott oferuje łatwy dostęp do wszystkich głównych atrakcji Warszawy. Całości dopełniają 523 pięknie urządzone pokoje, w tym 95 apartamentów, parking na miejscu, SPA oraz elegancka galeria handlowa. Na spotkania biznesowe i towarzystkie hotel oferuje sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Bez względu na to czy goście podróżują w celach biznesowych czy turystycznych, hotel Warsaw Marriott stanowi centrum niezapomnianych wrażeń. Hotel uzyskał wiele nagród za jakość usług takich jak: Travelers Choice Award 2014 przyznawana przez serwis Tripadvisor.com i niedawno „Hotel roku 2014” przyznanej przez HRS.pl w kategorii biznes. Zapraszamy do odwiedzenia stron hotelu: www.warsawmarriott.com lub www.warsawmarriott.pl.

0 comments: