Austria,

Rozstrzygnięcie konkursu: Spędź cztery dni w Salzburgu! Wygraj urlop w luksusowym hotelu w Austrii!

13.7.15 mm 0 Comments

Salzburg potrafi zaskakiwać, o czym świadczą tłumy gości z całego świata, których urok austriackiego miasta przyciąga jak magnes. Atmosferę Salzburga pozna jeden z naszych Czytelników, który wziął udział w naszym KONKURSIE. Mamy też nagrody pocieszenia. Szczegóły poniżej.


W czerwcu staraliśmy się przybliżyć Wam  Salzburg, jedno z najpiękniejszych miejsc w Austrii. Barokowe miasto nad rzeką Salzach znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Czym można się temu dziwić? W żadnym wypadku. Z Pałacu Mirabell i otaczającego go ogrodu rozciąga się widok na symbol miasta, potężną twierdzę Hohensalzburg z XI wieku, która wznosi się akurat naprzeciwko znajdującego się również na Mönchsbergu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Sercem Starego Miasta jest średniowieczna ulica Getreidegasse, przy której urodził się syn Salzburga, Wolfgang Amadeusz Mozart. Dzisiaj należy ona do najpiękniejszych i najpopularniejszych alei handlowych świata.


© Tourismus Salzburg
Salzburczycy chętnie spotykają się w tradycyjnych kawiarniach, na "melanche" albo podwójną mokkę ze śmietanką w Café Tomaselli – najstarszej kawiarni w Austrii, lub naprzeciwko, w kawiarni i cukierni Fürst, gdzie do kawy można zamówić oryginalne salzburskie czekoladki Mozartkugeln, wyrabiane ręcznie przez prawnuka ich wynalazcy. Mozartkugeln to też wspaniały upominek z wycieczki do Salzburga, bo jest to jedyne miejsce, w którym można je dostać. Miły wieczór można spędzić w najstarszej restauracji Europy Środkowej – Stiftskeller St. Peter. Polecamy Mozart Dinner Concert – kolację z menu według oryginalnych przepisów z czasów Mozarta, okraszoną najpiękniejszymi ariami z jego oper.

„The Sound of Music“ (polski tytuł „Dźwięki muzyki"), najpopularniejszy musical w historii kina, w 2015 roku będzie obchodzić swoje 50 urodziny. Razem z tym hollywoodzkim filmem światową sławę zdobyło miasto Salzburg, w którym rozgrywała się jego akcja. Warto odwiedzić Salzburg!

 

Rozstrzygnięcie konkursu: 


Każdy z naszych Czytelników mógł uczestniczyć w konkursie - Spędź cztery dni w Salzburgu! Wygraj urlop w luksusowym hotelu w Austrii! By wygrać nagrodę, należało odpowiedzieć na trzy pytania:

- Co oznacza nazwa "Salzburg" w języku polskim?
- Kim był najsłynniejszy mieszkaniec Salzburga?
- Dlaczego chcesz pojechać do Salzburga?


Redakcyjne jury uznało, iż najbardziej kreatywną odpowiedź przesłał nam 

Pan Dariusz Wężyk 

Nagrody pocieszenia* powędrują do  

- Aleksandry Domańskiej
- Rafała Zielińskiego
- Wacława Toczyskiego
- Basi Klinowskiej
- Doroty Kubackiej

* plecak, notes, długopis i letni katalog Austrii

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!


0 comments: