Antylopy oryks,

Qatar Airways: Antylopy oryks z warszawskiego zoo pod opieką linii

23.6.15 mm 0 Comments

Od marca tego roku antylopami oryks ze stołecznego zoo opiekuje się linia lotnicza Qatar Airways. Oryks jest symbolem Kataru, a ponadto pojawia się w logo katarskiej linii lotniczej. 

Qatar Airways nawiązały współpracę z warszawskim zoo i zostały oficjalnym sponsorem oryksów
Warszawskie zoo zamieszują obecnie trzy oryksy szablorogie. Te zwierzęta, przypominające baśniowe jednorożce, objęte są programem ochrony i hodowli ginących gatunków.
- Jesteśmy wdzięczni Qatar Airways za opiekę nad naszymi oryksami. Dzięki środkom z adopcji będziemy mogli zapewnić tym wyjątkowym zwierzętom bogatsze pożywienie oraz lepsze warunki do życia - powiedziała Olga Zbonikowska z Fundacji Panda.

Qatar Airways jako sponsor oryksów ma prawo do nadania imion swoim podopiecznym. Podczas pikniku zorganizowanego przez przewoźnika z okazji Dnia Dziecka w warszawskim zoo, dzieci wzięły udział w konkursie na najciekawsze imiona dla antylop. Spośród wielu propozycji pracownicy Qatar Airways wybrali kilka najbardziej interesujących pomysłów. Teraz, ostateczny głos w konkursie mają Internauci. Na oficjalnym funpage’u Qatar Airways na Facebook’u, każdy może zagłosować i pomóc zadecydować, które imiona powinny zostać wybrane dla oryksów. Głosowanie obecnie jest dostępne na Facebook’u i potrwa do końca tego tygodnia.

Adopcja oryksów jest częścią globalnej strategii zaangażowania Qatar Airways w społeczną odpowiedzialność biznesu. Linie lotnicze przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju branży lotniczej, bazując na pięciofilarowej strategii odpowiedzialnego biznesu. Obszary, nad którymi skupia się przewoźnik, to między innymi redukcja emisji, oszczędność paliwa, a także ochrona oraz troska o rozwój środowiska naturalnego.

0 comments: