Wizz Air poleci z Gdańska do Aberdeen w Szkocji, Billund w Danii i do Brukseli

15.1.15 Anonimowy 0 Comments

Już od 19 czerwca Wizz Air będzie  oferował nowe trasy z Gdańska do Aberdeen, Brukseli Charleroi oraz Billund w Danii. Nowy samolot w bazie pozwoli także liniom lotniczym Wizz Air na zwiększenie częstotliwości lotów do Oslo Torp, Sztokholmu Skavsta, Bergen, Stavanger, Mediolanu i Liverpoolu. Przewoźnik zapowiedział ponadto uruchomienie nowej trasy z lotniska w Szczecinie. Od 20 czerwca pasażerowie będą mogli polecieć do Bergen. Bilety są już dostępne w sprzedaży na wizzair.com.
Aberdeen i Billund to dwa nowe miasta w siatce Wizz Air, która obecnie składa się z 108 destynacji. Dania dołącza do oferty przewoźnika jako 38. kraj. Wraz z nowo ogłoszonymi kierunkami, oferta Wizz Air z lotniska w Gdańsku to teraz aż 30 tras.

nowe trasy wizz air  ABERDEEN, ,BRUKSELA ,CHARLEROI,  BILLUND

- Od samego rozpoczęcia działalności Wizz Air w Gdańsku bardzo kibicujemy jego rozwojowi. Miło jest nam obserwować, jak dynamiczny i spektakularny jest to rozwój. Kolejny samolot przewoźnika powiększający jego gdańską bazę, a wraz z nim kolejne połączenia w siatce połączeń, to fantastyczna informacja. Pokazuje to m.in. doskonałą kondycję pomorskiego rynku lotniczego, na którym Wizz Air systematycznie umacnia swoją pozycję - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

- Jesteśmy głęboko zakorzenieni w Gdańsku. Wizz Air, jako największa linia lotnicza w tej części Europy, odegrał kluczową rolę w rozwijaniu rynku lotniczego i infrastruktury w północnej Polsce w ciągu minionej dekady. Umieszczenie 6. samolotu w bazie oraz tworzenie szans na większą liczbę miejsc pracy na lokalnym rynku, to kolejny sygnał przywiązania Wizz Air do regionu Gdańska - poinformował József Váradi, Prezes Wizz Air.

0 comments: