Linie Emirates otworzyły 10 nowych połączeń A380 w 2014 roku

15.1.15 Anonimowy 0 Comments

Linie Emirates otworzyły w 2014 r. rekordową liczbę połączeń obsługiwanych przez Airbusy A380. Z tej okazji opublikowały klip upamiętniający lądowanie tych legendarnych samolotów w dziesięciu miastach na całym świecie.
 emitares ila_berlin_2014_kolejka_chetnych_do_zwiedzania_a380_liczaca_ponad_155_metrow

– Rok 2014 był rekordowy, jeśli chodzi o naszą sieć A380. Poszerzenie jej o dziesięć nowych miast dało naszym pasażerom większy wybór połączeń do ich ulubionych miejsc na świecie i możliwość lotu tym niezwykłym samolotem. Innowacje, które wprowadzamy na pokładzie wszystkich trzech klas, wprawiają naszych pasażerów w zachwyt za każdym razem. Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem naszej floty i sieci połączeń A380 coraz więcej podróżnych będzie mogło skorzystać z naszych usług o niespotykanej nigdzie indziej jakości – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.

Airbus A380 linii Emirates powitał Nowy Rok stylowo – lotem do Zurychu. W lutym zaś skierował się do Barcelony, zapewniając tym samym pierwsze regularne połączenie A380 do Hiszpanii. W marcu dwupokładowy Airbus poleciał do portu Londyn-Gatwick, a w połowie lipca – do Kuwejtu, ustanawiając najkrótsze regularne połączenie na świecie obsługiwane przez A380. Tydzień później linie Emirates uruchomiły loty A380 do Mumbaju w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony pasażerów w Indiach. We wrześniu linie otworzyły pierwsze połączenie A380 do Frankfurtu nad Menem, a w październiku Airbus zawitał do kolejnego portu lotniczego – Dallas. W grudniu linie Emirates dokonały historycznego otwarcia trzech nowych połączeń A380 w zaledwie trzy dni – 1 grudnia do Mediolanu i San Francisco, a 3 grudnia do Houston – wieńcząc w ten sposób przełomowy dla linii rok.

W maju samolot A380 linii Emirates został główną atrakcją podczas wystawy ILA Air Show 2014 w Berlinie, a jego ekspozycja przyciągnęła tysiące gości. Na lotniskach na całym świecie samolot wciąż budzi zachwyt. W minionym roku odbyły się także pojedyncze pokazowe loty A380 do Wiednia, Glasgow, Teheranu i Manili, gdzie maszynę z entuzjazmem witały ważne osobistości, dziennikarze i mieszkańcy miast.

W trzyminutowym klipie znalazły się ujęcia z kabiny pilota Emirates A380 pokazujące podejście do lądowania w skąpanym w deszczu San Francisco, powitanie samolotu salutem wodnym na lotnisku we Frankfurcie, przyziemienie w Bombaju nocą oraz lądowanie na lotnisku Londyn-Gatwick. Ponadto linie Emirates nawiązały kontakt z miłośnikami spottingu na całym świecie, którzy nadesłali własne nagrania Emirates A380 lądującego w ich miastach po raz pierwszy.

W 2014 r. linie Emirates pozyskały 13 Airbusów A380, w tym ich pięćdziesiątą już maszynę. Przewoźnik dysponuje obecnie największą na świecie flotą 57 A380 i spodziewa się odebrania 15 kolejnych samolotów w 2015 r. W sumie linie zamówiły 83 maszyny A380. Airbusy A380 linii Emirates latają od 34 miast na całym świecie, a w maju 2015 r. do sieci połączeń dołączy Perth.

Obejrzyj klip promujący nowe połączenia Emirates A380 w 2014 r.

http://youtu.be/RCuFQt8uCk4

0 comments: