Tunezja: druga edycja festiwalu Pop in Djerba

21.10.14 Anonimowy 0 Comments

Dżerba jest wymarzonym kierunkiem podróży od czasów antycznych, kiedy to Odyseusz miał trafić na tę „wyspę Lotofagów” jak ją nazwał Homer i znaleźć tu schronienie. Znajduje się ona 3 godziny samolotem z Warszawy i jest największą wyspą północnej Afryki.

Festiwal będzie odbywał się w kilku miejscach na wyspie: kolejne przystanki to stolica wyspy Houmt Souk, stare miasteczko żydowskie El Riadh, gdzie obecnie można podziwiać galerię street-artu, czyli „Djerbahood”, a następnie Djerba Explore, kompleks, na terenie, którego znajduje się ogromna farma krokodyli, tradycyjny dom dżerbiański typu menzel oraz bogata kolekcja sztuki islamskiej Lalla Hadria.
Przez 3 dni, od 23-25 października, w otoczeniu turkusowego morza otaczającego Dżerbę, publiczność będzie miała okazję doświadczyć sztuki we wszystkich jej formach. Zróżnicowany program festiwalu łączy w sobie muzykę, taniec, teatr, street art oraz sety dj’eskie najbardziej topowych artystów nie tylko z Tunezji, ale także z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Program festiwalu:
Czwartek 23 Października
17:30 Performance na terenie « Djerbahood » (piosenkarka Nawel Ben Kraiem oraz tancerka Sandra Dachraoui)
19:30 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: Sun Jun i duet Tic&Tac, z Francji: Loïc Minel, DJ-ejka Elisa Do Brasil w duecie z piosenkarką z Brazylii Flavią Coehlo, Marc Houle z Kanady oraz piosenkarka z Tunezji Nawel Ben Kraiem)
Piątek 24 Października
20:00 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, TIIKI (FABRIKA), Valentin Joliff z Francji, Claptone z Niemiec oraz piosenkarka z Libanu Yasmine Hamdan)
Sobota 25 Października
11:00 do 17:00 Beach Party (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, Sun Jun, TIIKI (FABRICA), Dirty Vega, DJ-ejki z Francji: Alice Lewis i Elisa Do Bresil oraz Danton Eeprom z Wielkiej Brytanii)

Więcej informacji: www.popindjerba.com
FB: https://www.facebook.com/FestivalPopInDjerba?fref=ts

0 comments: